Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peavoolumeedia vorbib võimsalt uusi “ülipopulaarseid” erakondi ja “ihaldatud peigmehi”

-
19.08.2018
Indrek Tarandit ei anna nii palju võõbata, et ta rahvuskonservatiivse maailmavaatega inimesele meeldiv tunduks.
© Tairo Lutter/Postimees

Peavoolumeedia “poliitikagurud” on asunud laulma kõlavat hosiannat igaühele, kes vastanduks pisutki EKRE-le.

ERR vahendab Vikerraadio saadet “Samost ja Sildam”, kus on juttu Vabaerakonna finišist ja Talvik-Tarandi uuest erakonnast:  “Ajakirjanik Anvar Samost märkis, et kõike toimuvat vaatab suure ärevusega pealt EKRE, kelle mure on selles, et praegu nendele kuuluvad protestihääled hakkavad lõhenema.”

Piisab vaid sellest, et lugeda Mart Helme pöördumist tänastes Uutes Uudistes, ja on selge, et EKRE hääli ei suuda ükski Tarand ega Talvik ära võtta, sest nemad ei hakka kunagi Eesti elu peale nii vaatama, nagu seda teeb Helme ja kogu erakond, kes on sellega ära teeninud oma toetajate usalduse.

Samost ei suuda oma naiivsuses näha sedagi, et Artur Talvik ei ohustanud ka oma aktiivsusperioodil Vabaerakonnas mingil moel neid seisukohti, mida esitas ja esitab EKRE. Täpselt sama võib öelda Indrek Tarandi kohta, kes meeldib küll hoopis teistele inimestele, kui on seda rahvuskonservatiivne valija. Tarandi ja Talviku seisukohad neis põhiküsimustes, mis on inimesi rahvuskonservatiividele lähendanud, on küll EKRE omadest kardinaalselt erinevad! Või ohustavad kedagi mingid Toomas Trapido ja Anzori Barkalaja?

Kindlasti võtab Talviku-Tarandi tandem EKRE-lt oluliselt hääli ära, kui nad saadavad kogu avalikkuse ees Rail Balticu ja kooseluseaduse prügikasti; kui nad lubavad oma valimisplatvormis, et ei allu Brüsseli survele, eriti migratsiooniküsimuses; kui nad teatavad, et kapo, prokuratuuri ja kohtute tiibu tuleb tugevasti kärpida; kui nad lubavad sulgeda tööjõuvajaduse sildi all pärani lahti migratsiooniuksed slaavi riikidest jne.

Aga nad EI TEE midagi sellist ega ohusta seega ka EKRE positsioone. Olgem ausad, rahvuskonservatiivid on saanud populaarseks ikkagi nende küsimuste püstitamisega, mida teised erakonnad ja poliitikud ei julge ega taha kunagi üles tõstatada.

Siia sobib hästi Taivo Sepa repliik FB-s: “Tarandi pale paljastus Europarlamendis ikka väga selgelt. Liitumine Spinelli grupiga, vihaste globalistidega, kes soovivad kaotada rahvusriigid, see näitas kõige selgemalt, mis mehega tegu on. Tarandi allkiri Spinelli grupi Euroopa manifesti all on asi, mida ta ei saa ka eitada. Aga selle tema poolt allkirjastatud manifesti lõpu ridades seisab “Rahvuslikud lahendused on mineviku lahendused. Meie eesmärk on föderaalne ja rahvuste järgne Euroopa, kodanike Euroopa…” Seega valid Tarandi, saad sellise Eesti, mis on vaid kodanike ja Föderatiivne Euroliit, mitte eestlaste ja suverääne Eesti. http://www.spinelligroup.eu/sign-manifesto Siin on Indrek Tarandi allkiri kenasti dokumendi all.”

Sama rumalat juttu nagu Samost ajas ka poliitika.guru toimetaja Andreas Kaju Raadio 2 saates “Olukorrast riigis”, kus ta kleepis konservatiivide sildi külge praktiliselt kõigele ja kõigile, kellele kannatas – sealhulgas ka poliitilisele ühepajatoidule nimega Eesti 200, ning lisas: “Sellele lisandub veel Artur Talviku loodav uus partei.”

Just see viimane väide eemaldab Kaju- ja Samosti-sugustelt igasuguse tõsiseltvõetavuse – Talvik on alles välja öelnud, et kavatseb mingi erakonna luua ja juba on sellele poliitikamaastikul koht paika pandud! Upitamine käib täie hooga!

Loo lõppu sobib ehk tänane naljahammaste üleskutse Facebookis: “Kuulge rahvas, igav on. Ma lähen Litsmetsale oma parteid tegema, kas keegi kampa tahab lüüa?” Praegu teeb iga Tarand ja Talvik Litsmetsal, Kapa-Kohilas või Kauksis oma erakonda.