Peeter Ernits: Helmede käik Vaheri ametist vabastamiseks on võitlus süvariigi vastu, riigiaparaadis on puhastust tõsiselt vaja

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Riigikogu saadik Peeter Ernits.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor tuleks ametist vabastada, leiab Riigikogu liige Peeter Ernits (EKRE).

Ernitsa sõnul oli siseministri ülesannetes rahandusministri Martin Helme ja siseminister Mart Helme käik Vaheri ametist vabastamiseks õige. “Aga tõesti, võib-olla liiga tormakas ja see viis, kuidas see läbi viidi, ei olnud kõige õigem. Loomulikult tuleb eelnevalt peaministrit teavitada ja seda otsustab valitsus tervikuna, kui on vaja sellise tasemega juhte vabastada või ametisse määrata. Aga fakt on, et nii-öelda puhastust on tõsiselt vaja. Rahulolematus on nii politsei- ja piirivalveameti peadirektori [Elmar Vaheri] kui ka riigi peaprokuröri [Lavly Perlingu] suhtes. Ja see nimekiri on päris pikk,” ütles Ernits Postimehele.

Ernitsa sõnul tuleb ametnike osas, kes töötavad vastu või jätavad mulje, et tegutsevad, aga praktiliselt ei liiguta lillegi, viia läbi tõsine puhastus Eesti riigi aparaadis ja kui esimese saja päevaga seda ei toimunud, siis järgmise saja päevaga peaks see aset leidma küll.

“Ja need isikud ei ole ei Mart Helme, Martin Helme, minu või üldse meie [erakonna] vihavaenlased. Aga neist tuleb lahti saada selleks, et Eesti elu areneks. Selleks tuleb Augeaiase tallid puhtaks pühkida. See ongi võitlus süvariigi vastu. Selline süsteem on reaalselt olemas, see ei ole mingisugune paranoia,” ütles Ernits.

Ernitsa hinnangul on olukord küll keeruline, kuid mitte lootusetu. “Peaminister peab sellega hakkama saama. Tahe koos valitseda, ja need plaanid on väga suured, on tugev. Ja lootus, et selle tänase keerulise hetkega lüüakse valitsus lõhki, on oravate ja sotside soovunelm.”

BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused