Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Peeter Ernits: kalatööstuste toodangus on listeeriabakter pigem normiks, kuid kotitakse ainult üht ettevõtet

-
18.10.2019
Riigikogu saadik Peeter Ernits.
© Scanpix

Riigikogu liige Peeter Ernits postitas sotsiaalmeedias kriitilise avalduse VTA töö kohta.

“Bakterigeneetiku ja endise uuriva ajakirjanikuna uurisin veidi parasjagu möllava listeeriaskandaali tagamaid. Järeldused on üllatavad.

Samal ajal kui Veterinaaramet üritab ühe ettevõtja surmapatus süüdistatuna risti lüüa vaikitakse sellest, et teiste kalatööstuste toodangus on hull bakter pigem normiks. Vettel OÜ vikerforellifileest vôetud viiest proovist kaks olid positiivsed. Avektra õrnsoolase lõhefilee viiest proovist olid positiivsed juba kolm. Kõige hullem oli lugu Poseidoni õlleampsudega – seal olid kõik viis proovi positiivsed. Kokkuvõttes – 25-st proovist 16 olid positiivsed.

Paraku Vetamet vaikib sellest. VTA juhid on raevus, et Mati Vetevool on lasknud terviseameti akrediteeritud laboris konkurentide toodangut analüüsida.

Märgid näitavad, et puhkenud on kalafirmade vaheline konkurentsisõda kus vahendeid ei valita ja VTA tegutseb kellegi tellimust täitva kasuliku idioodina. Viidatakse, et paistavad mõjuka kalakuniga Indrek Kasela kôrvad. Muuseas talle kuulub ka Vettel OÜ. Uurivad ajakirjanikud – nüüd on teie kord kontrollida, kas minu info tõele vastab.

Muuseas, lähitundidel lahvatab uus skandaal ja selle käekiri on sama kui kolmel korral enne. Vähe sellest kümmekond minutit enne töönädala lõppu teatab VTA, et sulgeb M. W. Wool tehase(d) järgmisest nädalast. Hetk enne töönädala lõppu selleks, et ei jõuaks vastu vaielda.

Ohus on mitte üksnes meie kalatöösuse tulevik. VTA juhid tuleb kiiremas korras ametist vabastada. Juba riigikontrolli auditist piisanuks.”