Peeter Ernits: kalatööstuste toodangus on listeeriabakter pigem normiks, kuid kotitakse ainult üht ettevõtet

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Riigikogu saadik Peeter Ernits.

Riigikogu liige Peeter Ernits postitas sotsiaalmeedias kriitilise avalduse VTA töö kohta.

“Bakterigeneetiku ja endise uuriva ajakirjanikuna uurisin veidi parasjagu möllava listeeriaskandaali tagamaid. Järeldused on üllatavad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samal ajal kui Veterinaaramet üritab ühe ettevõtja surmapatus süüdistatuna risti lüüa vaikitakse sellest, et teiste kalatööstuste toodangus on hull bakter pigem normiks. Vettel OÜ vikerforellifileest vôetud viiest proovist kaks olid positiivsed. Avektra õrnsoolase lõhefilee viiest proovist olid positiivsed juba kolm. Kõige hullem oli lugu Poseidoni õlleampsudega – seal olid kõik viis proovi positiivsed. Kokkuvõttes – 25-st proovist 16 olid positiivsed.

Paraku Vetamet vaikib sellest. VTA juhid on raevus, et Mati Vetevool on lasknud terviseameti akrediteeritud laboris konkurentide toodangut analüüsida.

Märgid näitavad, et puhkenud on kalafirmade vaheline konkurentsisõda kus vahendeid ei valita ja VTA tegutseb kellegi tellimust täitva kasuliku idioodina. Viidatakse, et paistavad mõjuka kalakuniga Indrek Kasela kôrvad. Muuseas talle kuulub ka Vettel OÜ. Uurivad ajakirjanikud – nüüd on teie kord kontrollida, kas minu info tõele vastab.

Muuseas, lähitundidel lahvatab uus skandaal ja selle käekiri on sama kui kolmel korral enne. Vähe sellest kümmekond minutit enne töönädala lõppu teatab VTA, et sulgeb M. W. Wool tehase(d) järgmisest nädalast. Hetk enne töönädala lõppu selleks, et ei jõuaks vastu vaielda.

Ohus on mitte üksnes meie kalatöösuse tulevik. VTA juhid tuleb kiiremas korras ametist vabastada. Juba riigikontrolli auditist piisanuks.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused