Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peeter Ernits: Keskerakonna lõhenemine on paratamatu

-
15.10.2016
PRESIDENDI VALIMISED

Keskerakonna fraktsiooni liige Peeter Ernits kinnitas laupäeval pärast volikogu, et partei lagunemine on paratamatu, kirjutab Postimehe veebiväljaanne.

“Leppimise sild murti täna ära. Nüüd on Eesti suurima erakonna lõhenemine paratamatu ja võimu kaotamine Tallinnas samuti,” ütles Ernits Postimehele. “Seega ma ei ole kohe sugugi kindel, et Savisaar kandideerib sügisel kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas.”

Ernits märkis, et ta ei saa veel kommenteerida, kas Savisaar ise on selgelt välja käinud lubaduse luua oma nimekiri kohalikeks valimisteks, kuid ütles, et Savisaarele väga lähedal seisva isikuna julgeb ta selle plaani välja käia. Ernits lisas, et omavahel on kaalutud lisaks ka võimalust, et Savisaar loob uue erakonna.

Keskerakonna fraktsiooni liige ja endine Tallinna volikogu esimees Toomas Vitsut rääkis Postimehele, et peab täiesti usutavaks plaani, et Savisaar sügisel Keskerakonna vastu oma nimekirjaga kandideerib. Võimalust, et Savisaar uue erakonna looks, pidas Vitsut ebarealistlikuks.

“Uus erakond nõuaks üsna palju raha ja isiklikku panust, ma ei pea seda reaalseks,” nentis Vitsut.

BNS

FOTO: PM/Scanpix