Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peeter Ernits: kui prokuratuur peab Tarandi ebaseaduslikku tegevust ainult kalambuuriks, siis peaprokurör ametis jätkata ei saa

-
30.08.2019
Riigikogu saadik Peeter Ernits.
© Scanpix

Uued Uudised avaldavad Peeter Ernitsa tänase kõne miitingul Riigikogu ees, näitamaks, et Lavly Perlingu nimi läks käiku seoses prokuratuuri äraspidise tegevusega Tarandi asjus, mitte ei hõiganud ta maha erakonna eelistusi või vastuseisu, nagu väidab meedia.

“1991. aasta 15. mail kutsus tollane peaminister Edgar Savisaar üles kaitsele “Toompead rünnatakse!” ja need, kes olid siin, mäletavad, kuidas see väljak oli paksult rahvast täis ja kuidas Lõssenko mehed trügisid nagu peksa saanud koerad, et väljakult minema pääseda.

Eelmise aasta novembris olid rändevastasel miitingul kohal mitmed sotsid ja alkoholilõhn nende ümber oli tugev. Mäletate, mis siin ja mis pärast toimus? Mehi, kes ebaadekvaatses seisus eurosaadiku minema viisid, karistati hiljem – SAPTK kogus need 2000 eurot kokku, Varro Vooglaid saatis selle eurosaadikule, kes seda praegu enam pole. Tulemuseks oli see, et need kaks tuhat läksidki nagu mutiauku.

Varro pöördus mitmel korral õigustatult prokuratuuri poole, kuid vastused oli kummalised: kuritegu ei ole ja krimiasja pole mõtet korraldada… /Tarandi tsitaat/…ja prokuratuur ei pea seda tõsiseltvõetavaks manifesteerimistahteks, vaid retooriliseks kalambuuriks. Seesama mees lubas mulle, Mart ja Martin Helmele ning Henn Põlluaasale, et meid ootab sama saatus, mis Lavrenti Beriat või Ernst Böhmi, kes lasti maha. Seegi olevat prokuratuuri arvates retooriline. Kui riigi peaprokurör Lavly Perling loodab kuu aja pärast, et ta jätkab ametis, siis ta ei jätka.

Meie valitsus on esimene väga pika aja järel, kes on asunud riigi talle Reformierakonna 17-aastase valitsemise sõnnikust tühjaks rookima. Ja te näete kogu seda kisa ja neid rünnakuid, mis päevast päeva toimuvad! Kui keegi naerab süvariigi mõiste üle, siis süvariik on reaalselt olemas. Meie võitlus selle vastu jätkub, kui teie meid toetate.

Kui 1991. aastal Savisaar teatas, et Toompead rünnatakse, siis oli see tõsine. Täna see ei ole. Tulemus, mis Riigikogus on juba teada, on juba ette teada – ei lähe läbi. Aga arvestage seda, et kui tänane lahing on opositsioonil juba ette kaotatud, aga homme-ülehomme on need reaalsemad, ja siis on teie abi väga vaja. Sügis ja talv tulevad tormilised, aga praegu on veel suvi ja praegu me ütleme õõnestajatele: ei lähe läbi.”