Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Perekonna viga? Peaminister Kaja Kallas arvab, et ka riik saab raha ainult taskuid tühjendades

-
08.02.2024
Kallase poliitperekonnal on paraku omamoodi pahaendeline kuulsus küljes, meeldigu see siis või mitte.
© UU

Kaja Kallas, Mart Võrklaev ja kogu praegune võimukamp on loonud oma uue majandusmudeli, mille järgi saavad riik ja majandus eksisteerida ainult maksumaksjatelt pumbatava rahaga ehk kui raha on puudu, siis tuleb makse tõsta.

Kaja Kallas toonitas kolmapäevases valitsuse infotunnis mitmel korral ja erinevatele küsijatele: “Ma loodan, et te toetate automaksu, sellepärast et tõepoolest riigieelarvel on keerulised seisud ja teede hoolduseks, ma olen nõus, on vaja rohkem raha, nii nagu ka paljude muude teenuste jaoks, mida te ise siin välja toote, et palku on vaja tõsta, toetusi on vaja maksta, teid on vaja ehitada, teid on vaja hooldada. Aga seda kõike saab teha ainult maksumaksja rahaga.”

“Võib-olla kordan veel kord üle: raha ongi vähe. See tähendab, et raha on kõikidele valdkondadele vähem. Meil on eelarves erakordselt suur puudujääk kõikide nende asjade tegemiseks. See nii lihtne ongi. Meil ei ole, valitsusel ei ole mingit muud raha kui maksumaksja raha. Ja kulud ületavad tulusid.”

“Aga meil on riigi rahakott, ei ole põhjatu, riigi rahakott täitub ainult maksumaksja rahaga. Ja seetõttu kordan oma üleskutset: kui te tahate kõiki neid asju teha ja öelda, et me peame kõik kuhugi investeerima ja tegema, siis toetage ka seda, et me kogume rohkem maksutulusid.”

Martin Helme õpetas peaministrit, et raha leiab ka nii, et ei mata seda afääridesse a la Nordica: “Ei ole niimoodi, et ainult tõstaks makse ja nii saab raha juurde. Me jõuame kohe teemani, kus on väga suur maksumaksja raha kadu. Ma ei tea, kas see on varastamine või rumalus või raiskamine, aga võib-olla aitaks riigieelarve tasakaalu poole liikuda ka see, kui me ei laseks oma kõigi vara niimoodi vasakule minna. Ja sellega seoses ma küsingi nüüd Nordica kohta.”

Parimad õpetussõnad ütles Kaja Kallasele ühel varasemal istungil Mart Helme: “Lugupeetud peaminister, mis te arvate, mis sellest riigist niimoodi saab? Raputage ennast oma dogmadest lahti! Lõpetage ära see jutt, et meil on ainult see raha, mida ma maksudena kogume! Tark mees oskab luua rohkem võimalusi, kui ta eest leiab – võtke see sentents endale eesmärgiks! Tark mees oskab luua rohkem võimalusi, kui ta eest leiab. Kui te leiate eest halvad olud, siis on teie asi leida võimalused neid olusid parandada, aga mitte sellega, et te surute inimesed sõna otseses mõttes nägupidi mutta.”

Kümnesse pani ka Kert Kingo: “Kaja Kallas räägib siin EKRE valitsusaja otsustest, ometigi ta on juba kolmas kord ju peaminister. Äkki tuletate talle meelde, et Kaja Kallas on valitsusjuht 2021. aasta 26. jaanuarist, seega kolm aastat? Selle aja jooksul on ta vähemalt kaks riigieelarvet koostanud oma valitsusega ja selle aja jooksul on ta hulgim igasuguseid otsuseid vastu võtnud.”

Allikas: Riigikogu stenogrammid