Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Perlingu mittejätkamises pole midagi ebademokraatliku – usalduse kaotanud peaprokurör asendatakse ametiaja lõppedes

-
14.09.2019
Nii väidavad EPL ja Kärt Anvelt.
© UU

Kolm Eesti Päevalehe vasakäärmuslikku ajakirjanikku, Alo Raun, Krister Paris ja Kärt Anvelt väidavad oma erisaates, et mingid pead pidavat veerema – ja jutt käib Lavly Perlingust.

Need tegelased ei oska sedagi välja jagada, et keegi ei kõrvalda Perlingut – Vabariigi Valitsus nimetas ta 30. oktoobril 2014. aastal riigi peaprokuröriks määratud ajaks, viieks aastaks alates 31. oktoobrist 2014 kuni 30. oktoobrini 2019. Mooramees on töö teinud, mooramees võib minna.

Peaprokuröri aeg saab seega otsa ja edaspidine on puhtalt demokraatliku riigi demokraatlike protsesside rida. Keegi ei kõrvalda peaprokuröri ja Perlingu tagasivalimine pole samuti mingi kohustus või nõue, see peab sündima valitsuse otsusena konsensuse alusel.

Riigi peaprokuröri nimetab ametisse Vabariigi Valitsus justiitsministri ettepanekul, olles ära kuulanud Riigikogu õiguskomisjoni arvamuse – seega kõik, mis toimub, on üdini demokraatlik. Karjuvad need, kes tahaksid Perlingu jätkamist, aga miski ei kohusta mitte kedagi just seda isikut tagasi valima.

Saatejuht Paris meenutas, et eriti Mart Helme on süüdistanud Perlingut poliitilises kallutatuses, jäädes siiski üsna ebamääraseks, kirjutab EPL. Mis ebamäärasust siin on – prokuratuur keeldus puutumast provokaator Tarandit, mis süüdistusi tema vastu ka ei esitatud. Isegi kelmust SAPTK raha osas nimetas just prokuratuur “kalambuuriks”.

Perlingu ajal on prokuratuur eiranud EKRE ja SAPTK pöördumisi ja toetanud nende vastaste hagisid – isegi kui juriidiliselt on Tarandil õigus 2000 annetatud eurot oma räpastesse taskutesse jätta, pole Perlingu vastastel mingit põhjust teda toetada, isegi kui põhjuseks on vaid see, et nad ei usalda teda.

Erapooliklik justiitstegelane ei saa lihtsalt ühe poole toetust, mida ta ametis jätkamiseks vajab, ning sellest pole mitte midagi seadusevastast ega ebademokraatlikku, kellegi pea ei veere ega õigusriik jää grammigi ebaõiglasemaks. Perlingul tulnuks lihtsalt ametis olles olla õiglane kõigi vastu, mitte teha keegi võrdsetest võrdsemaks.

UU