Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pevkur: kes pole päris pagulased, tuleb tagasi saata

08.10.2015
pevkur

Euroopa Liidu siseministrite kohtumisel leidsid ministrid, et rahvusvahelise kaitse õigust mitteomavaid inimesi tuleb senisest tõhusamalt tagasi saata, siseminister Hanno Pevkur toonitas, et tagasivõtupoliitikat tuleb ka reaalselt rakendada.

„Kõige tähtsam on kõikide liikmesriikide poolt heakskiidetud tagasivõtupoliitikat ka reaalselt rakendada – see saadab selge sõnumi inimestele, kes ei põgene sõja ja tagakiusamise eest, vaid tahaksid illegaalsel teel Euroopasse parema elu peale tulla. Euroopa Liit peab käituma ühtselt varjupaigaõigust mitteomavate inimeste kiire tagasipöördumise korraldamisel ja selle paremaks tagamiseks on vaja tugevdada partnerlust kolmandate riikidega,“ ütles siseminister Pevkur kohtumisel, edastas BNS-ile siseministeerium.

Pevkur lisas, et tõhusama tagasisaatmispoliitika nimel tuleb isikute tuvastamiseks paremini ära kasutada olemasolevaid Euroopa Liidu infosüsteeme nagu näiteks ühtne sõrmejälgede andmebaas. „Samuti peab Eesti tähtsaks kolmandate riikidega sõlmitud tagasivõtulepingute tingimusteta täitmist ja komisjoni rolli tugevdamist järelevalve teostamisel tagasivõtulepingute täitmise üle,“ märkis minister.

Ministeeriumi pressiesindaja sõnul toetab Eesti ka ühist turvaliste päritoluriikide nimekirja koostamist ja selle järk-järgulist laiendamist, mis võimaldab vähendada varjupaigasüsteemi kuritarvitamist. Samuti toetab Eesti Euroopa piirivalveagentuuri Frontex rolli laiendamist, et agentuur saaks iseseisvalt viia läbi tagasisaatmise operatsioone ning abistada liikmesriike väljasaadetava isiku tuvastamisel ja talle vajalike reisidokumentide hankimisel.

Järgmine Euroopa Liidu siseministrite kohtumine leiab praeguse plaani kohaselt 3. detsembril Brüsselis.