Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Piir ei pea: kaheksa India kodanikku ületasid salaja Eesti ajutise kontrolljoone

-
22.12.2023
Eesti piiri kaitsmisesse peaks suhtuma tõsisemalt.
© Uued Uudised

On raske ette kujutada, mis hakkab juhtuma siis, kui migrandid hakkavad Eestisse murdma nii, nagu on nad seda teinud Lätis ja Leedus – needki vähesed, kes on Eestisse tulnud, on tabatud juba riigis sees, mis teeb tagasisaatmise raskemaks. Illegaalid tuleks tagasi saata juba piiriületusel.

Kaheksa India kodanikku ületasid neljapäeva hommikul Venemaalt tulles Setomaal ebaseaduslikult Eesti piiri ja piirivalvurid pidasid nad kinni.

Sündmused said alguse hommikul kella 8.30 ajal, kui kohalikud elanikud andsid politseile teada, et Setomaal Veretinä ristis märgati kaheksat tumedanahalist inimest, teatas BNS-ile Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Piirivalvurid pidasid Masluva küla kandis, umbes 1,5 kilomeetri kaugusel ajutisest kontrolljoonest, grupi välismaalasi kinni. Kõik kaheksa kinnipeetut on India päritolu nooremad mehed ning nad viidi täpsemate asjaolude selgitamiseks Võru politseimajja. Meestega kaasas olnud dokumentide järgi olid nad Venemaale saabunud Moskva lennujaama kaudu.

Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Meelis Saarepuu ütles, et ebaseaduslik piiriületus leidis aset Setomaa vallas vastavatud piirilõigus, kuhu on rajatud küll viivitusaed ning tehtud vajalikud eeltööd seireseadmete paigaldamiseks, kuid piisaval hulgal tehnikat veel piirilõigule paigaldatud ei ole. „Praeguseks on teada, et piiri ületati ebaseaduslikult kohas, kus on olemas küll lõiketraadiga pealt kaetud viivitusaed, kuid see üksi piiri ületamist kahjuks täielikult ei välista,“ vahendas Saarepuu. Ta lisas, et ebaseaduslike piiriületuste tõkestamine muutub tõhusamaks kui piir saab täielikult välja ehitatud.

Eesti piirivalve võttis ühendust Venemaa piirivalvega leidmaks võimalusi, kuidas piiririkkujad Venemaale tagasi saata. Läbirääkimised selles osas jätkuvad. (BNS)