Piirileping tahetakse ratifitseerida aasta jooksul

Eesti,
- Updated
riigipiir

Eesti ja Vene välisminister avaldasid oma kohtumisel pühapäeval lootust, et mõlema maa parlamendid ratifitseerivad piirilepingud hiljemalt järgmise aasta septembriks.

“Me mõlemad avaldasime lootust, et piirilepingud saavad järgmise aasta septembriks ratifitseeritud,” rääkis välisminister Marina Kaljurand ööl vastu esmaspäeva New Yorgist BNS-le.

Kaljuranna sõnul selgitas ta Vene välisministrile Sergei Lavrovile, et Eesti valitsus esitab piirilepingud peagi riigikogule ratifitseerimiseks ja lähiajal peaks algama riigikogus lepingute menetlus.

“Välisminister vastas, et ka Vene duumas hakkab lähiajal piirilepingute menetlemine ja järgmised parlamendivalimised Venemaal on järgmise aasta septembris,” rääkis Kaljurand. “Nii et me mõlemad avaldasime lootust piirilepingud saavad selleks ajaks ratifitseeritud,” lisas Eesti välisminister.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused