Piirissaare vallajuht uurib ministritelt uue hõljuki saamise võimalusi

Eesti,
- Updated

Piirissaare vallavanem Liina Miks uurib rahandusminister Sven Sesterilt ning majandus- ja taristuminister Kadri Simsonilt, kas saarele 2017. aastaks lubatud uue hõljuki soetamine on jätkuvalt uue aasta riigieelarvesse planeeritud.

Miks saatis esmaspäeval ministritele järelepärimise, milles muuhulgas märgib, et saare praegune 15 aastat vana hõljuk on amortiseerunud, selle remondikulud on ebamõistlikult suured ja teenuse kvaliteet kaootiline.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Piirissaare elanike jaoks on uue hõljuki soetamine elus püsimiseks ja talvel püsiasustuse säilimiseks möödapääsmatu,” kirjutas Miks. “Tuuakse ju saarele toit kohale kastidega ja hõljukiga, mis täna sõidab ja homme jälle mitte. Hõljukiga on võimalik saada mandrile arsti juurde ja tuua kohale ka kiirabi.”

Vallavanem viitas kirjas väikesaarte seadusele, mille kohaselt on riigil kohustus tagada püsisasustusega väikesaartele aastaringne ühendus mandriga. Piirissaart teenindab riigile kuuluv parvlaev Koidula, mis saab sõita ainult kuni jääminekust jää tekkimiseni.

Kihnu Veeteed teataski täna 30.11, et lõpetab navigatsioonihooaja Piirissaare liinil. Vedaja ei saa reisiparvlaevaga Koidula Piirissaare-Laaksaare laevaliinil reisijaid teenindada seoses jää tekkega.

Juhul kui uue hõljuki soetamine on eelarves, siis tuleb Miksi sõnul arvestada ka väljaminekutega, mis seostuvad sellele randumiskoha ehitamises Laaksaare sadamasse ja hõljukile kuurialuse või angaari ehitamist. “Sõiduvahend ei saa seista aasta läbi lahtise taeva all. Lisaks on tarvis võimaldada külmal ajal plusskraadidega ruumis väiksemaid hõljuki parandustöid. Oleme küsinud hinnakalkulatsioone ja suurusjärk nii randumiskoha kui angaari ehitamiseks kokku on mitte rohkem kui 60 000 eurot,” kirjutas Miks.

Lisaks märgib vallavanem, et Piirissaare arenguks on hädavajalik ehitada ümber parvlaev Koidula. “Praegu saab laev võtta pardale ainult kuni 50 inimest, millest 15 peab olema tagatud kohalikele elanikele. Meil ei ole võimalik saarel korraldada avalikke üritusi või tuua saarele nt ühte bussitäit turiste. Ilma selleta ei arene ei söögikohad, ega majutusasutused. Minimaalseks arenguks on tarvis, et Koidula võiks peale võtta kuni 100 reisijat. Oma kabariitidelt on see laev selleks võimeline,” kirjutas Miks. Ta lisas, et aluse ümberehitamine maksab umbes 62 000 eurot.

Miks avaldas kirjas lootust, et valitsusel on huvi Piirissaarel asustuse säilimise ja arendamise vastu. “Lisaks on uue hõljuki hankimisega seotud minimaalsete inimõiguste tagamine saarel, milleks on toit ja inimeste kindlustunne, et häda korral, on võimalik liikuda mandri ja saare vahel ka talvisel ajal,” kirjutas vallavanem.

BNS

FOTO: EKRE delegatsiooni visiit Piirissaarele septembrs 2016 – vallavanem Liina Miks (paremal), rahvasaadik Henn Põlluaas (keskel), fraktsiooni nõunik Urmas Espenberg (vasakul) 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused