Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pika tänava rahvas, vaadake oma spioonsputnikust alla – ja te näete, kui kaunis on vabadus!

-
26.02.2022
Vabadus on kaunis, vene sõbrad!

Eestis on lõpetatud mõnede Kremli telekanalite edastamine kaabelvõrkudes, sest nad propageerisid sõda, inimvihkajalikkust ja kiitsid takka ukrainlaste tapmist.

Samas on täiesti üllatav, et EV domeeni „…ee“ all jätkab oma tegevust meie kohalike putinistidega mehitatud sputnik-meedia, mis jätkuvalt õigustab Venemaa terroristlikku rünnakut Ukraina vastu, pidevalt laimates Ukraina seaduslikke võime ja rahvast ning edastades Kremli valelikke verejanulisi teadaandeid.

Täna hirmutab meie kohapealne vene eriteenistuste käepikendus siinseid venemaalasi mingisuguste provokatsioonidega, väites, et Tallinna südalinnas toimuv meeleavaldus Ukraina toetuseks on „venemaavastane“ ja „kätkeb endas suurt riski Venemaa Föderatsiooni kodanike tervisele ja julgeolekule“, ning „Venemaa diplomaadid Tallinnas hoiatasid oma kaaskodanikke suurest provokatsioonide ohust nende suhtes agressiivselt meelestatud isikute poolt vabariigi pealinna keskel toimuval miitingul Ukraina võimude toetuseks.“

Kus te näete agressiivseid isikuid Tallinnas, Venemaa diplomaadid? Ja kuidas te ise eristaksite seal oma „kaaskodanikke“, kui nad teile just oma passi ei näita?

Järgneb bla-bla-bla sellest, et „Ukraina tsiviilelanikkonda miski ei ähvarda, kuna Venemaa väed ei teosta mingeid raketi-, õhu- või suurtükilööke selle linnade pihta.“

Seda kõike me näeme jah. Igas sputniku poolt avaldatavas loos räägitakse sellest, kuidas „ukraina natsionalistid tulistavad rakettidega elamukvartaleid“, nimetatakse Eesti uudiseid ja avaldusi „Goebbelsi propagandaks“, ja et „Ukraina armee tahab kasutada Kiievi elanikke elava kilbina“ jne. Täna ilmus seal Aleksei Toomi (tuleb tuttav ette küll) suur lugu sellest, kuidas Balti riigid, kes „võitlevad teisitimõtlemisega“,  ja EL tahavad „kinni toppida Venemaa rahvusvaheliste uudisresursside suu“.

Venemaal on juba kõik teisitimõtlevad ajakirjanduslikud meediaväljaanded välismaa agentideks nimetatud, blokeeritud, kinni pandud, ajakirjanikud represseeritud, vangistatud, sandistatud või tapetud. Ja meil Eestis, täiesti turvalises riigis, kus need sputnikud juba aastaid mustavad eesti riiki, eestlasi, ukrainlasi, Eestile lojaalseid venelasi, eesti ajalugu, meie sõpru ja liitlasi, õigustavad nad praegu inimeste tapmist Ukrainas, Ukraina linnade ründamist riiklike terroristide poolt.

Venemaa kanalid, mida meil kaabellevis enam ei edastata (Venemaal samuti ei edastata Eesti telekanaleid ja ERR-i venekeelne portaal on seal üldse blokeeritud), on vähemalt võõrriigi propaganda, ehk Venemaa režiimi poolt loomulik asi. Kuid siinne sputnik, mis esitleb ennast kõikjal „eesti“ väljaandena ja „esindab Eestit“, võiks vähemalt mitte propageerida kogu aeg Putini laimu Ukraina ja lääne maailma vastu ja mitte levitada tõe pähe vene okupatsioonivägede peastaabi verejanulist bullshit’i. Te pole mingid ajakirjanikud, vaid Kremli diversioonigrupp.

Meil katkestati vene kanalite edastamine ametlikult Putini kõne eest. See kõne on praegugi täies videoilus sputniku esiküljel.

Need tuhanded inimesed, kes on täitnud praegu Vabaduse väljaku ja Tallinna kesklinna, ei ole provokaatorid, nad on vabad inimesed vabal maal. Pange tähele, Venemaa saatkond – omal maal, aga mitte siin külas, nagu teie. Te aga istuge oma saatkonnas rahulikult, sest Eesti riik turvab teid. Ja ka tänane teiepoolne vale ja provokatsioon ei lähe teile mitte midagi maksma, ka reputatsiooni mitte, sest teil seda 2007. aastast alates enam ei olegi.

Aga ärge kartke, tulge Vabaduse väljakule. Vaadake, kui kaunis kõik see on. OMON ei tule sinna teid peksma ja arreteerima. Kuid ärge rääkige oma suurel kodumaal, kui ilus ja üllas see oli. Sest me ei taha teile halba.

Ivan Makarov