Piketeerivad sallivuslastest kameeleonid – viha väljavalamiseks sobib iga üritus

Eesti,
©Scanpix
Piketeerija Susanna alaline elukoht tundubki olevat Stenbocki maja ees. See pilt on tehtud 8. augustil, kui valitsusel täitus 100 päeva.

Eesti tänavapoliitikas on näha huvitavat seaduspära – valitsusvastastel pikettidel on kogu aeg ühed ja samad inimesed, kuigi erinevas garneeringus.

Paljud inimesed on juhtinud Uute Uudiste tähelepanu sellele, et korduvalt poliitprojekti “Jah vabadusele, ei valedele” miitingutel näha olnud transsooline Susanna seisis nii Hirvepargi parteikoosolekul kui ka sellenädalasel päästjate piketil Stenbocki maja ees, kus ta kandis plakatit “Hea töö nõuab õiglast tasu!” Samal piketil osales plakatiga ka näiteks Reformierakonna noortekogu välissekretär Gaspar Shabad. Sellised “päästjad” siis… Ja neid inimesi, keda näeb mistahes kohas, kus valitsust sõimatakse, on veelgi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muidugi võib iga Eesti kodanik ühineda mistahes piketiga, et näidata toetust või vastuseisu mõnele nähtusele, protsessile või inimgrupile. Kiiva kisub asi siis, kui piketeerimine muutub elukutseks, väljas käiakse mistahes kogunemisel ja seda saadab viha kõige vastu, mida teeb vihkamisobjekt. Susanna ja Gaspari puhul on selleks valitsuse vihkamine.

Selliste pikettidega tahetakse luua muljet, nagu oleks ühiskonnas midagi hullu lahti, sest protestid aina käivad. Välismaal ei pruugita märgatagi, et identiteet on kõigil piketeerijatel üks, aga aadress sõltuvalt vajadusest erinev: Eesti 200, “Jah vabadusele, ei valedele”, Kõigi Eesti, feministeerium, inimõiguste keskus, LGBT…

Sallivuslaste viimane sabat Hirvepargis näitas, et pink on neil väga lühike, sestap peabki piketilt jooksma parteikoosolekule ja sealt miitingule, et aga viha välja valada saaks. Et rohkem rahvast kokku saada, on vaja tasuta kontserti…

One commentOn Piketeerivad sallivuslastest kameeleonid – viha väljavalamiseks sobib iga üritus

  • Avatar

    Kas on võimalik, et Susanna-sugustele täiskohaga piketeerijatele maksab palka Sorose fond? Ei imestaks, sest sel juhul järgitaks sama malli, mis toimus elukutseliste Trump’i-vastaste piketeerijatega USA-s. Aga “töölepingus” on kindlasti sees salastuse klausel… Võib-olla Siseministeeriumil on ideid, kuidas selle jälile jõuda?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused