Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

PILTUUDIS: Eesti 200 grammi kolistas taas õlledega Toompea lossis

-
23.11.2023
Puntratants riigikogu saalis

Järjekordsel riigikogu ööistungil läks Eesti 200 saadikuil taas lappama ning kohatut käitumist märgati siin ja seal. EKRE poliitik Anti Poolamets kirjeldas, et eelmisel korral sõpru kohvikus võõrustanud ja hiljem saalis tukkuma jäänud Juku-Kalle Raid ei õppinud sellest mitte midagi.

Poolamets: “Kohtasin teda õhtul kella kaheksa paiku riigikogu koridoris ja ütlesin, et ärgu sõpru kohale toogu, muidu hakkab juhtuma. Selle peale vastas Juku naglalt, et temal peab lõbus olema. Öö läbi ta siis lakkus ja tassis kaasas õlledest pungitavat punast kandekotti. Tagajärg nagu ikka – väliskomisjoni istungil peatäit välja magamas. Ei aidanud ka ametniku pingutused härrat üles ajada. Välisministeeriumi ametnike ees oli väga piinlik. Välisminister Margus Tsahkna (samuti Eesti 200), kes komisjonile olulisel OSCE teemal ülevaate andis, võiks järele mõelda, kuidas ta erakonnakaaslased Riigikogu mainele mõjuvad.”

Kui Kanal 2 tegi riigikogus ööistungi ajal narkotesti, siis oli EKRE in corpore nõus seda kaasa tegema, kuid paljud koalitsioonipoliitikud keeldusid. Näiteks Eesti 200 fraktsiooni endine esimees Marek Reinaas ei varjanud, et jõi koos fraktsioonikaaslastega õhtust süües mõned õlled. Juku-Kalle Raid aga rääkis, et grusiinist sõbralt sai pitsid tšatšat, lisaks muidugi mõned õlled.