Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

PILTUUDIS: need noored lähevad Eestit päästma EKRE nimekirjas 

-
29.01.2023
Helen Rebane, Aat Purje ja Elar Niglas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ridades Riigikokku kandideerijatest on kõige nooremad Elar Niglas, Aat Purje ja Helen Rebane, kes peavad kastanid tulest välja tooma alla 30-aastaste vanuseklassis.

Elar Niglas (24) on alates 2021. aasta novembrist ametis Türi abivallavanemana. Tema koordineerida on haridus- ja kultuurivaldkond. 2017–2021 oli ta Türi vallavolikogu liige ning 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimistel osutus erakonna esinumbrina valituks ka teistkordselt. Samuti annab ta vabatahtlikuna oma panuse Kaitseliidu Türi üksikkompanii tegevusse.

Politoloogiat tudeeriv Aat Purje (24) on EKRE Riigikogu fraktsiooni nõunik. 2021. aasta kohalike omavalituste valimistel sai ta kaaslinlastelt suure toetuse Pirita linnaosas ning ta valiti Pirita linnaosakogu liikmeks. Linnaosakogus usaldasid kolleegid talle linnaosakogu aseesimehe koha. Lisaks seisab ta oma kodukoha ja inimeste eest ka linnaosakogu planeerimiskomisjonis ja keskkonna- ja linnamajanduskomisjonis.

EKRE nooretorganisatsioonist välja kasvanud Helen Rebane (26) on Kanepi Vallavolikogus EKRE fraktsiooni esimees, haridus- ja noorsootöö komisjoni aseesimees ning kultuuri- ja spordikomisjoni liige. Samuti on ta EKRE volikogu liige, EKRE Kanepi valla osakonna esimees ning Võru-, Valga- ja Põlvamaa ringkonna juhatuse liige. Varem oli ta ka noortekogu esimees ja Põlva valla osakonna aseesimees.