Põhikooli lõpueksamite kaotamine on hoop kogu rahvuslikule haridussüsteemile

Eesti,
©Scanpix
Eksamid on õppetöös oluline teetähis. Pilt on illustratiivne.

Põhikooli lõpueksamite kaotamine on valus teema, millest ühiskond ei taha justkui rääkida – kuigi teatud grupid on vägagi valjusõnalised.

Eesti Emakeeleõpetajate Selts ja veel mitmed õpetajate alaliidud on selle plaani hukka mõistnud. Leitakse, et see võtab õpilastelt motivatsiooni õppida, noorte “säästmine” stressist teeb neist vähem läbilöögivõimelisemad elluastujad ja vajaduse puudus võõrutab nad töökusest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lapsed ja noored on tänu “vabakasvatusele” juba praeguseks pirtsakateks, pretensioonikateks, vastutustundetuteks, lugupidamatuteks ja autoriteete eitavateks muudetud, kusjuures nendega ei saa enam hakkama ei vanemad ega õpetajad – kõiki suunanäitajaid kammitsevad “vabakasvatuse” reeglid.

Põhikooli lõpueksamite kaotamine lammutab Eesti koolisüsteemi, viib alla meie noorte haridustaseme ja hävitab rahvuslikku identiteeti. Meie noored ei oska niigi enam eesti keeles kogu selle rikkalikkusega väljenduda, nad kaotavad sideme emakeelega, ja lähevad kiiresti üle inglise keelele. Põhikooli lõpueksamitest peaks emakeel kindlasti alles jääma.

Paraku ei ole haridusministeerium nõus mõistuse häält kuulda võtma. Minister Reps, kes on saanud ideoloogilise hariduse Sorose koolisüsteemis, ütleb samas nädala alguses, et Eesti olevat juba pööranud tõsisemat tähelepanu karjääriõppele põhikoolis, üldharidus- ja kutsekoolide koostööle, paindlikele õppevormidele ja uuenduslikele õppemeetoditele ning algatanud valikuaasta kutsehariduses.

Uued Uudised leiavad, et pime lammutamine ei ole “uuenduslikud õppemeetodid.” Läänest hoolimatult üle võetud uuendused ei kattu sugugi alati sellega, mida rahvusriiklik Eesti vajab.

One commentOn Põhikooli lõpueksamite kaotamine on hoop kogu rahvuslikule haridussüsteemile

  • Avatar

    Õppeaineid õpitakse ikka kogu koolitaja vältel, üks eksam ei ole küll õppimise koht.Eksami asemel võiksolla arvestused igas õppeaines.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused