Poliitikast huvitatud inimesi on rohkem konservatiivsete erakondade toetajate seas

Eesti,
©Uued Uudised
Eesti lipud tähendavad tõeliselt midagi vaid eestlastele, teised harduvad ka Georgi linti või EL-i tähelippu nähes.

Riigikogu erakondadest on poliitikast huvitatud inimeste osakaal kõrgeim konservatiivsete erakondade toetajate seas, selgus AS Turu-uuringute läbiviidud uuringust.

Inimesi, kes on enda hinnangul poliitikast väga huvitatud või pigem huvitatud, on EKRE toetajate seas 77% ja Isamaa toetajate hulgas 78%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Madalam on poliitikast huvitatute osakaal Keskerakonna (67%), Sotsiaaldemokraatide (67%) ja Reformierakonna (68%) valijate seas.

Ootuspäraselt on poliitikahuvi madalaim nende hulgas, kel erakondlik eelistus puudub (21%).

Turu-uuringute AS viis valimisealiste Eesti kodanike seas küsitluse läbi 9. – 25. märtsil. Küsitluse tellija oli Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimehe Siim Pohlaku sõnul võib uuringutulemuste põhjal öelda, et konservatiivne valija on keskmisest paremini informeeritud ja tunneb püsivalt huvi Eesti riigi käekäigu ning maailmas toimuva vastu.

„Võimalik, et konservatiivide kõrge toetus poliitikast huvitatud inimeste seas on märk sellestki, et konservatism on küpsema ja laiema silmaringiga inimese ilmavaade,“ märkis Pohlak.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused