Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poliitprostituut Raimond Kaljulaidi näitel: ükskõik, mis püss, peaasi, et pauku teeb

-
13.10.2019
Raimond Kaljulaid.
© Teet Malsroos/Õhtuleht

EKRE valitsusse kaasamise pärast solvununa Keskerakonnast lahkunud parlamendisaadik Raimond Kaljulaidil on akna ääres istumisest kõrini ning tal on täpselt kaks varianti, millise opositsioonierakonnaga ta ühineb.

Mõlema – nii Reformierakonna kui ka sotsiaaldemokraatide – variandi on selgrootu poliitik ka kaalumisele võtnud. Seega pole temal ega paljudel teistel temasugustel mitte mingt vahet maailmavaatel ega põhimõtetel, vaid lihtsalt sellel, et saaks kuidagigi mängus kaasa teha.

Kaljulaidi tegemisi jälgivate poliitiliste konkurentide seast on Postimehele viidatud, et tegemist on ühe võimalusega Riigikogus fraktsioonitul poliitikul meedias pildil olla ning tõsta ka oma poliitilisi aktsiaid nende seas, kes näeksid viimastel Euroopa Parlamendi valimistel üksikkandidaadina üle 20 000 hääle saanud Raimond Kaljulaidi 2021. aasta kohalike valimiste eel just enda ridades.

Aga see pole kaugeltki kõik. Varem on Kaljulaidi erakondlikest eelistustest rääkides mainitud ka Eesti 200 ja rohelisi. Seega on Raimond Kaljulaidi jaoks maailmavaated täiesti suva. Ning küllap valija, olgu siis kohalikel või parlamendivalimistel, teeb tulevikus sellest enda järeldused.

Seni pole kuulda olnud, kas Kaljulaid on kaalunud ka EKRE-ga liitumist, mis temasuguse poliitprostituudi puhul poleks isegi üllatav.