Politoloog Martin Mölder: ainult EKRE kaasamine ei saa kunagi valitsuse langemise põhjuseks

Eesti,
©UU
Hetk kolaitsioonileppe sõlmimiselt.

Värske populaarsusuuring näitas Keskerakonna toetuse taastumist, mis ennustab ka valitsusele pikka iga. Stabiilsena püsib teine valitsuserakond ehk EKRE.

“Keskerakonna kiiret langust ei põhjustanud valitsuse moodustamine EKREga. See kiire langus oli alanud juba enne. Põhjus ei saa leida aset hiljem kui tema poolt tekitatud tagajärg. Pärast uue valitsuse moodustamist Keskerakonna toetus hoopis stabiliseerus ning on nüüd jõudsalt tõusmas,” kirjutab politoloog Martin Mölder oma blogis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Pigem võiks öelda, et valimiskampaania viimastel kuudel jäi Keskerakond valimisvõitluses alla, kuid tänu sellele, et ta suutis hoida oma kohta peaministrierakonnana vaatamata teisele kohale valimistel, hakkas nende toetus uuesti kasvama. Eesti poliitikas nagu ka teiste riikide poliitikas loeb muuhulgas ka kindlameelsus ja tugevus ning Keskerakond on selles uues valitsuses olles seda viimase poole aasta jooksul rohkem kui küll näidanud. Mitte ükski valitsus pole taolise kriitika ja umbusaldamise tormi osaks saanud, aga seal ta ikka veel on ja tegutseb edasi,” jätkab politoloog.

Martin Mölderi sõnul ei hakanud EKRE kaasamine valitsusse Keskerakonnale matusekella lööma, nad ei kukkunud kokku oma toetuse languse all, sest tegelikult seda vähemalt nendel põhjustel ja selles ulatuses, nagu vahepeal võis kellelegi tunduda, politoloogi hinnangul ei eksisteerinud. “Kui see valitsus kunagi laguneb, siis ta ilmselt ei tee seda lihtsalt sellel põhjusel, et EKRE on sinna kaasatud. Peab olema ka midagi muud lisaks. Midagi palju muud,” lisab ta.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused