Politoloog Martin Mölder: EKRE demoniseerimine ei too pikas perspektiivis kellelegi head

EKRE fraktsioon Riigikogus on juba peaaegu neli aastat valuteemasid pildil hoidnud.

Tartu Ülikooli Skytte poliituuringute instituudi politoloogi Martin Mölderi sõnul on valimiste järel kuumaks köetud õhustik tingitud sellest, et mitte keegi ei uskunud, et võiks tekkida koalitsioon, kuhu pääseb EKRE.

Samas ei uskunud politoloog, et võimukõnelusi pidavad poliitikud ennekõike Reformierakonna ja selle toetajate leerist tuleva kriitika surve all murduks, vahendab ERR.

Mölder rääkis “Terevisioonis”, et erakonnad üritavad läbi avaliku arvamuse oma toetajatele ja liikmetele survet avaldada.

Mölder tunnistas, et valimiste järgselt on Eesti ühiskondlik õhustik muutunud kurjemaks ja osad välja saadetud sõnumid on suisa maailma lõpu kuulutamise sõnumid. Politoloogi sõnul sellised seisukohad kinnistuvad ja tekitavad ka edaspidi pinget.

Samas leidis Mölder, et kui üks erakond või ühiskonnagrupp on karantiini pandud või läbi lõigatud, siis pikas perspektiivis pole see hea.

“Kogu praegune avalik surve loodava koalitsiooni vastu on mõeldud selleks, et nende šansse vähendada. Aga EKRE on ainus erakond, kellel pole midagi kaotada. EKRE ei kaota oma valijaid, vaid pigem saab neid juurde. Pole ka riski, et EKRE lõheneks. Nemad on praegu väga heal positsioonil,” rääkis Mölder.

Mölder ei uskunud, et valitsusliitu moodustavatel poliitikutel hakkaks n-ö katus sõitma avaliku surve all.

Kommentaarid