Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politsei ei kavatsegi alustada Kravtšenko ülbitsemise kohta menetlust

05.05.2021
Kravtšenko
© Riigikogu

Kuigi Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Igor Kravtšenko sõitis esmaspäeval Toompea lossi esises parklas oma maasturiga sihilikult otsa ühele meeleavaldajale, ei kavatse politsei selle teo suhtes menetlust alustada. Ka ei kavatse rahvasaadik selle rünnaku tõttu tagasi astuda.

Politsei piirdus vaid sellega, et tuletada autojuhile meelde, et tema käitumine polnud õige. PPA riigikogu valvegrupi juht Valter Pank kommenteeris Delfile, et politsei võttis juhtunu mõlema osapoolega ühendust, kuid menetlust ei alusta. “Jalakäija ei saanud juhtunu käigus vigastada ning ta ei soovi politseile avaldust esitada. Kuna meile teadaolevalt on sõidukijuht ja jalakäija pärast intsidenti ka omavahel suhelnud, ei ole praegu menetluse alustamiseks põhjust. Küll aga tuletasime autojuhile meelde, et sellises olukorras on parkimisplatsil viibiva ja sõiduki liikumisteekonnale jääva inimese tähelepanu tõstmiseks ka teisi võimalusi ning tema valitud käitumisviis ei olnud kindlasti õige,” ütles Pank.

Omavaheline suhtlemine seisnes selles, et ohver tänas poliitikut selle eest, et see talle otsa sõitis ja Kravtšenko vastas endisele Grabtšenkole „Tore. Jõudu teile“.

Nimelt osutus ohvriks olnud protestija Daniel Rüütmanniks (endise nimega Tanel Grabtšenko), kes kuulus veel ise kuni 25. märtsini Keskerakonna nimekirja. Ta lubas rääkida juristiga ning valmistada ette kahjunõue.

Varem ka Reformierakonda kuulunud Kravtšenko on parlamendis üks vähem sõna võttev saadik, küll aga paistab ta silma sotsiaalmeedias väga vastuoluliste väljaütlemistega. Näiteks 9. aprillil jagas Kravtšenko Venemaa propagandaportaali uudist, mis naeruvääristab Valgevene diktaator Lukašenka rivaali ja demokraatlikku opositsioonijuhti Svetlana Tihhanovskajat.

Kravtšenko kirjutas nii Tihhanovskaja ettepanekust Eestile algatada ÜROs kuulamine Valgevenes toimuva vägivalla teemal: “Võib olla meie diplomaadid siiski ei peaks sellistel nõiapidudel osalema ja laskma end mõjutada erinevat sorti marginaalidel ja isehakanutel eilsete koduperenaiste hulgast?”