Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Politsei käeraudade suurost kõlab praegusel ajal kurjakuulutavalt

-
23.12.2021
Need mehed saavad oma aktsioonideks uue varustuse. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Mõnedki asjad kõlavad valesti ajastatuna ja mahahõigatuna väga kurjakuulutavalt, nagu ka politsei käeraudade ost ajal, mil korrakaitsjaid süüdistatakse ülemäärases jõukasutamises vaba ühiskonna kodanike vastu.

BNS vahendab: Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kuulutas välja riigihanke käeraudade ostmiseks, hanke eeldatav maksumus on ligi 1,3 miljonit eurot.

Täpsemalt ostab PPA käeraudu ning käeraudade vutlareid, samuti taktikalisi ühekordseid tekstiilist käeraudu ja lõikureid, selgub hanketeatest. Hankele saab pakkumusi esitada 20. jaanuari pärastlõunani. Leping sõlmitakse neljaks aastaks.

Pandeemia ajal on Eesti politsei kasutanud jõudu meeleavaldajate vastu, represseerinud ettevõtjaid, korraldanud jõulisi sissetunge kirikutesse, vedanud minema maskita inimesi, kasutanud teleskoopnuiasid – kõige selle taustal kõlab uue riigihanke väljakuulutamine küll häirekellana.

Kui tegu on korralise hankega, siis võinuks seda küll mitte nii suurelt reklaamida, sest ajastus ei ole koroonarepressioonide aegadel kuidagi hea. Paraku tundub, et PPA ja selle juht tahavadki oma uut varustust hoiatusena reklaamida.