Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politsei seadustega pahuksisse sattunud välismaalaste pisaraid ei usu

-
28.08.2019
Politsei hoiab välismaalaste tegemistel silma peal ja teeb vajadusel karmid otsused. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Uudistes kohtab üha enam positiivseid teateid selle kohta, kuidas Politsei- ja piirivalveameti töötajad seadusrikkumistega vahele jäänud välismaalastele ust näitavad.

Kas see nüüd just sajaprotsendiliselt uue siseministri mõju on, kuid igal juhul EKRE valimiseelne lubadus Eestis migratsioon kontrolli alla võtta tundub töötavat.

BNS teatab, et politsei saatis Eestist välja poevargustelt tabatud Gruusia ning Türgi kodakondsusega mehed.

Teisipäeval viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1994. aastal sündinud Gruusia kodaniku suhtes, kes üritas esmaspäeval Bauhofi kauplusest kaupa varastada, edastas prefektuur. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeelu kuueks kuuks.

Samal päeval viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1991. aastal sündinud Türgi kodaniku suhtes, kes varastas Tondi Selverist kaupa. Mehe viisa tunnistati kehtetuks ning talle koostati vabatahtlik lahkumisettekirjutus lahkumiseks kümne päeva jooksul. Ka kehtestati mehele sissesõidukeeld üheks aastaks.

Politsei saatis eelmise nädala lõpus riigist välja kolm Ukraina kodakondsusega naist ning ühe Venemaa kodakondsusega naise, kõik neli töötasid Eestis prostituutidena.

Eelmise nädala reedel lõpetasid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnikud ennetähtaegselt kolme Ukraina kodaniku viisavaba lubatud viibimisaja ja lühendasid seda ühekordselt, edastas Põhja prefektuur. Naised töötasid Eestis ebaseaduslikult ja pakkusid intiimteenuseid. Naistele koostati vabatahtlik lahkumisettekirjutus ning määrati sissesõidukeeld üheks aastaks.

Samal päeval tunnistasid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnikud kehtetuks Venemaa kodaniku viisa. Ka see naine pakkus Eestis intiimteenuseid. Talle koostati vabatahtlik lahkumisettekirjutus ning määrati sissesõidukeeld kuueks kuuks.

Politsei tõkestab firmasid kontrollides oluliselt illegaalsete tööliste siintöötamist, piirivalvurid aga tabasid alles hiljuti Narva jõel kaks iraanlasest piiririkkujat.

Negatiivseks näiteks politsei töös on paraku see Postimehes kajastatud juhtum, kus aegunud tööloaga iraaklane viibis veel Eestis ja osutas isegi taksoteenust. Positiivne aga on see, et politsei tööd ei saada poliitkorrektsus välismaalaste suhtes, vaid välispaharetid saavadki oma õiglase palga. Loodetavasti muutub korravalvurite töö migratsiooni pahupoole osas veelgi tõhusamaks.

UU