Politsei tõmbas Toompeal häbiga saba jalge vahele ning koristas öö varjus ka ebaseaduslikud piirded

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Politsei

Pärast seda, kui EKRE saadik Riigikogus Kalle Grünthal juhtis tähelepanu tõigale, et läinud nädalalõpul Toompea lossi esist platsi piirama pandud tõkkeaiad on seadusevastased, kuna kinnistu omanik ehk Riigikogu kantselei pole nende paigaldamist tellinud ega ka selleks luba andnud, kadusid need öö hakul.

Lisaks oli politseiamet saanud EKRE poliitikute survel kui ka avalikkuse kriitika toel aru, et selline politseiriigile omane ülereageerimine ja jõudemonstratsioon on pehmelt öeldes veider ja ebaproportsionaalne, korjati täna hommikuks ka Toompea lossi eest eriüksuslased ära, kes olid sinna pandud hirmutama mõnda rahumeelset meeleavaldajat. Täna hommikul oli näha vaid ühte politseiautot.

Kalle Grünthal küsis eile, et kui seda korraldust piirded panna ei andnud Riigikogu kantselei, siis kes seda tegi.

„Reedel küsisin politseijuhi käest, kes koordineeris siin platsi peal politseijõudude tööd, et kas see on teie ametkonna poolt paigaldatud. Vastati, et ei ole. Täna ma läksin meie kantselei direktori ja küsisin tema käest, kas on tulnud tema poolt korraldus nende piirete paigaldamiseks, siis oli vastus, et samuti mitte,“ rääkis Grünthal, juhtides tähelepanu asjaolule, et seda kinnistut haldab ja valdab Riigikogu.

„Selleks, et sinna neid piirdeid paigaldada, on vaja selle valdaja või haldaja nõusolekut. Seega on praegu õhus küsimus, kes on või milline struktuur on need paigaldanud ja kelle loal,“ rääkis Grünthal.

Teema jõudis eile ka Riigikogu saali. Riigikogu aseesimehe Martin Helme sõnul on juhatus arutanud seda, et meeleavaldajatele tuleb tekitada Toompea-esisel platsil eraldi territoorium, et nad ei segaks Riigikogu liikmeid, kes tööle tulevad. Aga ta ei tea, et Riigikogu juhatus oleks arutanud, kuidas barrikadeerida metalltõketega Riigikogu-esist platsi.

Seda küsis ta ka Riigikogu istungil spiikri käest, mille peale Jüri Ratas vastas, et ta usub, et „Politsei- ja Piirivalveamet käitub vastavalt oma äranägemise järgi.“ Seda, et politseil on vabad käed, on kinnitanud ka peaminister Kaja Kallas.

Niisiis on tekkinud olukord, kus politsei teeb, mida tahab. Ja just sellise politseiriigi vastu rahumeelsed inimesed protesti avaldasidki.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused