Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politsei võttis Tallinna transpordisõlmed tugevdatud kontrolli alla

22.03.2016
Tallinn

Brüsseli lennujaamas ja metroos aset leidnud plahvatuste tõttu võtab politsei koheselt tugevdatud kontrolli alla Lennart Meri Tallinna Lennujaama ja Vanasadama, teatab BNS. Lisaks võtab politsei teravdatud tähelepanu alla ka bussi- ja raudteejaama.

“Võtame Tallinna lennujaama ja Vanasadama tugevdatud kontrolli alla, samuti on meie suurem tähelepanu bussijaamas ja Balti jaamas,” kirjutas Põhja prefekt Kristian Jaani sotsiaalmeedias.

Siseministeeriumi pressiesindaja teatel otsustasid siseminister Hanno Pevkur ning politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher teisipäeval võtta koheselt tugevdatud kontrolli alla Tallinna Lennujaama ja Vanasadama. Tallinna Lennujaama ja Vanasadamasse saadetakse korda pidama relvastatud kiirreageerijad ja teenistuskoerad. Samuti on suurendatud patrullide väljapanekut Tallinna kesklinnas.

Pevkuri sõnul võetakse lennujaamas ja sadamas tugevdatud turvameetmed kasutusele kuni täiendavate asjaolude selgumiseni.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põdra sõnul on politsei seoses Brüsselis toimunud rünnakutega suurendanud nähtavaid politseijõude Tallinna sadamas ja lennujaamas. „Täiendavate patrullide ülesandeks on turvalisuse tagamine ja suurem valmisolek. Samuti oleme aktiivses infovahetuses rahvusvaheliste partneritega ning vajadusel täpsustame nende inimeste profiili, keda sadamas ja lennujaamas täiendavalt kontrollime,“ rääkis Põder.

Samas teatas siseministeerium, et kaitsepolitseiameti hinnangul ei ole Eestis terrorismioht tõusnud.

Siseministri sõnul pole sellisele jõhkrale rünnakule ühtegi õigustust. “Meie ülesanne on Euroopas ühiselt seista vastu igasugusele terrorismile. Oleme vajadusel valmis Belgiale andma abi nende kuritegude avastamiseks,” ütles Pevkur.

Pevkur lisas, et Eesti jälgib väga tähelepanelikult Belgias toimuvat ja on vajaduse valmis täiendavateks otsusteks.