Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Politseikontroll tuvastab ehitusplatsidelt üha uusi illegaalselt töötavaid võõramaalasi

-
17.05.2018
Illegaali pass. (Pilt pole seotud konkreetse juhtumiga).
© Toomas Huik/Postimees

Illegaalse sisserände probleem muutub Eestis aina teravamaks ja selle taga on odavat tööjõudu sisse vedavad ettevõtjad, kes ei pea taunitavaks ka illegaalide värbamist.

Lõuna prefektuuri piiriametnikud kontrollisid kolmapäeval Viljandis ehitusobjekte, tuvastades kuus illegaalset võõrtöölist.

Reidi eesmärk oli selgitada, kas Viljandis töötavatel välismaalastel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks ning seejuures kontrolliti kuut juriidilist isikut ja 18 füüsilist isikut. Kontrollkäigul avastati ehitusobjektilt kuus välistöölist, kelle lühiajaline töötamine ei olnud politsei- ja piirivalveametis registreeritud, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja BNS-ile.

Piiriametnikud alustasid isikute suhtes menetluse ning neile määrati Eestis töötamise tingimuste rikkumise eest rahatrahvid. Lisaks karistati rahatrahviga ka ettevõtet, kus rikkumine võimalikuks sai. Kuna Eestis kogub ehitustegevus aina hoogu, siis võib eeldada ka illegaalide kasvavat jõudmist ehituskiivrite alla.

EKRE on nii Riigikogus kui ka meedias pidevalt tõstatanud ebaseadusliku tööjõu sisseveo probleemi ja seda, et sisserännet üritatakse üha uute piirangute mahavõtmistega veelgi suuremaks kasvatada. Mõlemal puhul kannatab Eesti inimene, kelle keskmine palk jääb odava võõrtööjõu eelistamisel madalaks.

Sellega aga soodustatakse eestlaste väljarännet parema palga otsingul ja sellest lähtuvalt rahvastiku väljavahetamist. Seda tõestab ka fakt, et kartellierakonnad soodustavad igati sisserännet, seda nii seaduslikku ruumi laiendades kui ka ebaseaduslikule rändele soodsat pinda luues.