Politseikontroll tuvastab ehitusplatsidelt üha uusi illegaalselt töötavaid võõramaalasi

Eesti,
Illegaali pass. (Pilt pole seotud konkreetse juhtumiga).
©Toomas Huik/Postimees
Illegaali pass. (Pilt pole seotud konkreetse juhtumiga).

Illegaalse sisserände probleem muutub Eestis aina teravamaks ja selle taga on odavat tööjõudu sisse vedavad ettevõtjad, kes ei pea taunitavaks ka illegaalide värbamist.

Lõuna prefektuuri piiriametnikud kontrollisid kolmapäeval Viljandis ehitusobjekte, tuvastades kuus illegaalset võõrtöölist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reidi eesmärk oli selgitada, kas Viljandis töötavatel välismaalastel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks ning seejuures kontrolliti kuut juriidilist isikut ja 18 füüsilist isikut. Kontrollkäigul avastati ehitusobjektilt kuus välistöölist, kelle lühiajaline töötamine ei olnud politsei- ja piirivalveametis registreeritud, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja BNS-ile.

Piiriametnikud alustasid isikute suhtes menetluse ning neile määrati Eestis töötamise tingimuste rikkumise eest rahatrahvid. Lisaks karistati rahatrahviga ka ettevõtet, kus rikkumine võimalikuks sai. Kuna Eestis kogub ehitustegevus aina hoogu, siis võib eeldada ka illegaalide kasvavat jõudmist ehituskiivrite alla.

EKRE on nii Riigikogus kui ka meedias pidevalt tõstatanud ebaseadusliku tööjõu sisseveo probleemi ja seda, et sisserännet üritatakse üha uute piirangute mahavõtmistega veelgi suuremaks kasvatada. Mõlemal puhul kannatab Eesti inimene, kelle keskmine palk jääb odava võõrtööjõu eelistamisel madalaks.

Sellega aga soodustatakse eestlaste väljarännet parema palga otsingul ja sellest lähtuvalt rahvastiku väljavahetamist. Seda tõestab ka fakt, et kartellierakonnad soodustavad igati sisserännet, seda nii seaduslikku ruumi laiendades kui ka ebaseaduslikule rändele soodsat pinda luues.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused