Politseile teeb muret inimeste vähenev valmisolek reegleid järgida

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Süürlane süüdistab Politsei- ja Piirivalve Ametit. Pilt on illustratiivne.

Politseile teeb muret, et inimeste valmisolek kriisiaegseid reegleid järgida on langemas, samuti edastavad inimesed politseile üha vähem teateid kriisireeglite rikkumiste kohta.

Põhja prefekti Kirstina Jaani sõnul on viiruse vastase võitluse näol politsei jaoks tegemist jätkuvat elude päästmise operatsiooniga, mida toetab inimeste usaldus. “Inimesed on meid usaldanud hästi ja usaldus on kriisi ajal suurenenud,” ütles Jaani.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tema sõnul on igapäevaselt näha, et nakatunuid tuleb juurde, ning piisab ühest inimesest, et tuleb uuesti suurem nakkuse levik Tallinnas. “Enamus inimesi peab siiski reeglitest kenasti kinni,” märkis Jaani.

Ta lisas, et inimeste valmisolek reeglite järgimise osas on siiski langemas ja see teeb politsei ärevaks. “Kui ka erinevad meetmed leevenduvad, siis peame arvestama, et reeglid ei kao kusagile ja need peavad olema igapäevase elukorralduse lahutamatu osa,” ütles Jaani.

Tema sõnul teeb politeile ka muret, et sotsiaalne kontroll on vähenemas ning politsei saab üha vähem väljakutseid seoses kriisireeglitest kinnipidamisega. “Kui me saame praegu ööpäevas tallinlastelt keskmiselt 15 infot kriisireeglite rikkumiste kohta, siis aprilli alguses oli see number kordades suurem, ligi 80-100,” tõdes Jaani.

Ta kutsus inimesi jätkuvalt politseile teada andma, kui keegi märkab, et 2+2 reeglitest ei peeta kinni.

Jaani sõnul on politsei praegu kriisireeglite asjus Tallinnas pidanud inimestega ligi 1500 vestlust, samas on tehtud ka ligi 600 kirjalikku ettekirjutust ja määratud ligi 70 korral sunniraha. Politsei on tuvastanud Tallinnas ka 104 isolatsioonireeglite rikkumist, kusjuures rikkujate seas on olnud ka viirusekandjaid. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused