Põlluaas: laevakaitsjate saaga paljastas valitsuse hoolimatuse ja ignorantsuse

Eesti,
- Updated
Henn Põlluaas
©UU
Henn Põlluaas peab Eesti välispoliitikat selgrootuks ja Brüsselile järelekiitvaks.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas ütles, et valitsuse käitumine Indias kinnihoitavate Eesti laevakaitsjatega on olnud erakordselt loid. “Kuigi valitsus peaks kõikidesse Eesti kodanikesse võrdselt suhtuma ja vajadusel neid abistama, on piinlik, kuidas alusetult vangistatud laevakaitsjaid ja Liibanonis pantvangi võetud isikuid on erinevalt koheldud,” märkis Põlluaas.

“Valitsus on laevakaitsjaid ja nende probleeme tegelikult aastaid ignoreerinud. Välisminister Marina Kaljurand teatas, et riigil ei olevatki kohustust neid aidata, sest laevakaitsjad läksid ise eraisikutena riski peale välja. Välisminister Sven Mikser ei toetanud EKRE avaldust tasuda riigi poolt nende elamis- ja advokaadikulusid, mis nende Eestisse jäänud perekondadele olid selgelt üle jõu käivad. Lõpuks anti neile välisministeeriumist vaid tagatiseta laenu, mille nad peavad tagasi maksma. Sisuliselt ainus, mis tehti, oli kriminaalkurjategijate vahetamise kokkulepe Indiaga, kuid sel viisil koju jõudmine oleks eeldanud, et laevakaitsjad pidanuks end süüdi tunnistama, kandma kogu karistuse Eesti vanglas ja rikkuma enda CV ja tuleviku. Arusaadaval põhjusel ei olnud nad välisminister Mikseri ja valitsuse sellise mõttega nõus,” kirjeldas Põlluaas aastaid kestnud janti.

Erilennu tellimine laevakaitsjate koju toomiseks ja peaministri isiklik osavõtt sellel sõidul oleks Põlluaasa hinnangul kindlasti üleliigne ega mõjuks aastaid kestnud sisulise tegevusetuse taustal siiralt.  “Valitsus peaks tagama neile kõik vajalikud piletid ja kiire ja sujuvaima kojulennu. Ning loomulikult ka sooja vastuvõtu Eestis ja traagilise situatsiooniga seoses antud laenu kustutamise. Sündmuse propagandavankri ette rakendamine ja enda teeneks kuulutamine, nagu seda tegi endine välisminister Urmas Paet ja nagu on teinud juba ka praegune vasakvalitsus, on labane ja lubamatu. Riigi kohus on aidata meie inimesi vajadusel kõikjal ja kõige paremal moel. See juhtum on kahjuks paljastanud hoopis valitsuse ignorantsuse ja hoolimatuse,” rõhutas Põlluaas.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused