Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Põlluaas: peaminister pole vastanud opositsiooni palvele tulla koroonaviiruse asjus aru andma

-
17.02.2021
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.
© Uued Uudised

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kurtis kolmapäeval riigikogu infotunni alguses, et peaminister Kaja Kallas pole suvatsenud talle vastata, miks ta ei tule parlamendi ette koroonakriisist ettekannet pidama.

Kolm opositsioonierakonda soovisid, et Kaja Kallas peaks kolmapäeval ettekande ning räägiks riigi seisukohtadest võitluses koroonakriisi vastu. “Peaminister ei ole suvatsenud reageerida parlamendi kolme opositsioonierakonna palvele tulla pidama kõnet koroonaviiruse asjus ja see on täiesti pretsedenditu ja lubamatu,” märkis Põlluaas.

Ta kinnitas, et kuigi parlament on peaministri tööandja, ei ole Kaja Kallas suvatsenud riigikogu esimehe kõnedele vastata. “Mul puudub igasugune info selle kohta, et peaminister oleks ka riigikogu aseesimehele Hanno Pevkurile mõnda sõnumit edastanud. Pevkur lubas peaministriga rääkida, kuid kas see on juhtunud, ma ei tea.”

Põlluaas märkis, et kahtlemata oli opositsioonierakpondade taotlus kutsuda peaminister parlamenti debatti pidama legitiimne ja ajakohane, eriti kui arvestada koroonakriisi tõsidust. “Selles kriisis ei tohi olla vahet opositsioonil ja koalitsioonil, me oleme kõik ühe suure probleemi ees, mida saame lahendada vaid koostööst. Ja kui sellest koostööst keeldutakse mingitel teadmata põhjustel, on see ääretult kahetsusväärne.”