Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Põlluaas: välisministri kohatut käitumist, sõimamist ja räuskamist ei vabanda mitte miski

-
10.07.2017
Laadime sisu...

7. juulil läks riigikogu väliskomisjonis komisjoni liikme Henn Põlluaasa (EKRE) ja välisminister Sven Mikseri (SDE) vahel kõvemaks madinaks. Kuri sõnavahetus kulmineerus sellega, et minister saatis riigikogulase “karuperse”. Põlluaasa hinnangul pole tema süüdi, kui tavalised inimesed ründavad välisministrit sotsiaalmeedias valimatute sõnadega.

“Mikseri selgitus näitab selle isiku täielikku süüdimatust. Miks peaksin mina võtma vastutust tema sotsiaalmeedia seinale tehtud postituste üle, mille kohta mul puudub igasugune teadmine ja osalus? Isand Mikser võiks pigem peeglisse vaadata ja saada aru, et kui need postitused eksisteerivadki, siis on need inimeste reageering tema enda poolt heaks kiidetud välisministeeriumi omasooiharaid toetavale ja ülistavale pöördumisele. Minu süüdistamine on naeruväärne ja hädine katse ennast puhtaks pesta – ega asjata ei öelda: varga peas põleb müts.

Välisministri kohatut käitumist, sõimamist ja räuskamist väliskomisjonis ei vabanda mitte miski. Kui Mikser ei saa aru, mis on kirjas avaldustes, mida ta pimesi heaks kiidab ja kaitseb, siis näitab see veelkord tema täielikku sobimatust välisministriks. Eriti, kui ta ei näe enda kui valitsuse liikme ropendamises midagi halba ega tunne enda sõnul selle pärast vähimatki süümepiina. Peale seda paljastavat intsidenti tunneb terve Eesti avalikkus Sven Mikserit ropu suuga ja vähearenenud enesekontrolliga poliitikuna,” märkis EKRE riigikogu fraktsiooni aseesimees.

Väliskomisjoni istungil sõimas välisminister Sven Mikser riigikogu väliskomisjoni liiget Henn Põlluaasa vulgaarsete sõnadega, mistõttu nõuab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) veelgi tungivamalt välisminister Mikseri tagasiastumist või taandamist peaminister Jüri Ratase poolt.

Riigikogu väliskomisjoni istungil oli teemaks 17. juulil toimuva EL-i välisasjade nõukogu päevakorras olevate teemade tausta ja Eesti seisukohtade arutelu. Istungil keeldus välisminister Sven Mikser vastamast väliskomisjoni liikme Henn Põlluaasa küsimusele, mis puudutas Vahemere rändekriisi ja Euroopa Liidu sõjalise missiooni EnaforMed Sophia võimalikku tegutsemist Liibüa territoriaalvetes.

EKRE fraktsiooni aseesimees ja väliskomisjoni liige Henn Põlluaas on nördinud. „Vaatamata sellele, et nõudsin teemas püsimist ja minu küsimusele vastamist, viis ärritunud Mikser jutu hoopis EKRE avaldusele, milles soovitasin tal astuda tagasi, kuna tema juhitav välisministeerium tegeleb töö ajal kõrvaliste ajadega: homofestivali ja selle aktivistide tunnustamisega ja on ühinenud seni Kremlist kostnud retoorikaga justkui puuduks LGBT kogukonnal Balti riikides inimõigused ja nõuti nendevastase vägivalla ja diskrimineerimise lõpetamist. Välisminister saatis mind pärast mitmete alusetute süüdistuste esitamist sõna-sõnalt KARU PERSSE!“ kirjeldas Põlluaas 7. juuli istungi käiku.

„Sotsiaaldemokraadist ministril puudub ilmselt igasugune arusaamine, mis on viisakas käitumine ning välisministri ja välisministeeriumi ülesanded ning ampluaa. Homofestivalide ja –paraadide ülistamine ja avalikkuse nn. homoteadlikkuse tõstmine ei ole seda kindlasti mitte, samuti homoaktivistide kiitmine nende „olulise töö“ eest. Olgu öeldud, et ükski rahvusvaheline monitooring ei ole tuvastanud selliseid rikkumisi ja diskrimineerimist Eestis ega teistes Balti riikides. Välisministri ühinemine sellise pöördumisega on otseselt Eesti riiki ja rahvast laimav ning halvustav,“ on Põlluaas veendunud.

UU