Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Põllumajanduskoda toob erilennukiga koroonakoldest inimesed Eestisse

-
20.07.2020
Lennuk
© Scanpix

Olge valmis koroonapuhanguks, mille põllumajandus-kaubanduskoda võib Eestis valla päästa – homme tuuakse Ukrainast erilennuga Eestisse 170 töölist, samal ajal tuvastati Ukrainas näiteks eilse ööpäevaga veel 731 uut COVID-19 nakatunut ning kaheksa koroonasurma.

Täiesti vastutustundetult tegutseb selles valguses aga põllumajandus-kaubanduskoda, kelle tellitud erilennuga tuleb Kiievist Tallinnasse 170 töölist, kes asuvad peamiselt tööle põllumajandussektorisse.

Põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo ütles ERR-ile, et teisipäeval tulevad erilennuga koroonapesast Ukrainast Eestisse, kus viirus on maha surutud, töötajad peamiselt loomakasvatusse ja aiandusse.

Õnneks neid kohe siiski põllule lahti ei lasta, vaid tööandjad peavad nad viima esmalt testimisele ning sealt edasi viiakse nad ööbimiskohta, kus peavad olema kaks nädalat karantiinis. Pärast karantiiniperioodi tuleb teha uus test ning alles pärast testi tulemuse selgumist saab asuda tööle.

Tõnissoo ütles ERR-ile, et olukord ukrainlastega muutub kogu aeg. Neljapäeva päeval oli veel soovijaid üle 200, kuid siis üks tööandja loobus.

Samal ajal kui meil on COVID-19 levik kontrolli alla saadud, siis Ukrainas levib koroona väga ulatuslikult – kui pühapäeval teatati seal üle 700 avastatud juhtumist, siis laupäeval registreeriti üle 800 COVID-19 nakatunu, reedel oli uusi nakatunuid 809, neljapäeval 848 ja kolmapäeval 638.  Seni kõige kõrgem ööpäevane nakatunute arv, 1109, registreeriti 26. juunil, teatas koroonaviiruse seire veebileht.

Kokku oli Ukrainas pühapäevahommikuse seisuga 58 842 nakatunut, 1484 inimest on viiruse tagajärjel surnud.

Kõige selle taustaks kirjutab Tartu Postimees: “Eelmise aastaga võrreldes on noortel tänavu palju raskem tööd leida: sotsiaalmeedia gruppides seisavad vaid tööotsijate elulood, tööpakkumistest pole märkigi. Kui neid leidubki, on pakkumistes rõhutatud, et palgatakse vaid pikaaegne töötaja. Sama nukker olukord on suvetööliste tööportaalides – neid lihtsalt ei vajata.”