Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Põllumajanduskoja juhile ei jõua kohale, et see valitsus piiramatut migratsiooni ei luba

-
31.05.2020
Odavukrainlased – kehvade ettevõtjate unistus. Pilt on illustratiivne.
© AFP/Scanpix

Kuigi rahandusminister Martin Helme hoiatas, et EKRE ei ohverda valitsuses olles kunagi migratsiooni tõkestamise põhimõtet ja põllumeestel tuleb üle minna majandusmudelile, mis toetub oma tööjõule (eriti kasvava töötuse olukorras), jätkub mõnede põllumeeste esindajate valitsusvastasuse tasemele jõudnud hala endiselt.

Põllumajanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus leiab, et Eesti valitsus ignoreerib probleeme, millega arukamalt toimivad naaberriigid edukalt hakkama saavat.

“Tundub, et oleme justkui “koroonasaar” keset arukamalt toimivaid naaberriike,” viitas Sõrmus Soome valitsuse reedesele otsusele tõsta riiki lubatavate välismaiste hooajatöötajate piirarvu 9000-ni.

Sõrmus ei taha tõenäoliselt rääkida ei sellest, milleni on “avatus” migratsioonile Soome viinud, ei sellest, kuidas üha enam räägitakse ukrainlaste töörežiimi mittevastavusest euroopalikule tööseadusandlusele, ei sellest, kuidas kriisi aegadel on vale tuua töötuid täis Euroopa Liitu inimesi kolmandatest riikidest ega ka sellest, kuidas Eesti slaavlastega täitmisel venestub ning odavtööjõuga jääb tehnoloogilisest arengust kõrvale.

Küll aga kurdab ta, et “sama seadusega tõstetakse ka töötuskindlustushüvitise määrasid.” Jutt käib “tööampsusid” seadustavast otsusest. Ehk siis on Sõrmuse ideaaliks endiselt orjatööjõud.

Roomet Sõrmusel on viimane aeg jõuda arusaamisele, et rahvuskonservatiivide valitsuses olla pole odavtööjõujüngritel loota ei massimigratsiooni ega venestamise jätkamist. (BNS-UU)