Põllumehed kaebasid PPA kohtusse, et õigustada oma ükskõiksust karantiini osas

Eesti,
- Updated
©Erki Evestus
Põllumehed tegid valiku maasika kasuks, pöörates koroonale ükskõikselt selja.

Osad põllumeestest ei tundu aru saavat, mida tähendab sõna “karantiin” ja levitavad Eestis lugupidamatut suhtumist seadustesse.

Lõuna-Eesti põllumehed esitasid kolmapäeva pärastlõunal maakohtule hagi, millega vaidlustatakse politsei- ja piirivalveameti (PPA) nõudmine saata riigist välja mõned Ukrainast erilennuga saabunud hooajatöölised – kohtult loodetakse neljapäevaks otsust menetluse alustamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Terviseamet heitis põllumajandusettevõtjatele ette, et töölised on karantiini ajal keelust hoolimata tööd teinud, kuid põllumeeste kinnitusel polnud ukrainlased põllutöödel, vaid korrastasid oma eluruume, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Tõenäoliselt polnud ukrainlased siiski nagu kord ja kohus isoleeritud olekus, seega oli tegu seaduserikkumisega. Ja pealegi – kas ukrainlaste eest seisja paigutas nad sellisesse kohta elama, kus neil tuli oma eluruumid endil korda teha?

Eesti on sel suvel väga tugevalt kannatanud ringijooksvate koroonahaigete tõttu, kes on tekitanud uusi haigestumiskoldeid, ja sellise olukorra lõpetamiseks on vaja nulltolerantsi.

Siseminister Mart Helme on öelnud, et PPA-l on võimalik Eestisse saabunud välismaalase suhtes eneseisolatsiooni nõuete rikkumise ja eneseisolatsiooni ajal töötamise võimaldamise eest rakendada erinevaid sanktsioneerivaid meetmeid.

Mitmed põllumehed ei soovi kuidagi seadustest kinni pidada. Kas nad ise sooviks, et näiteks PRIA ja vetamet rikuks nende osas seadusi? Ainus võimalus on ühiselt seadusi austada. Kui ukrainlasi ei suudeta isegi kaks nädalat isolatsioonis hoida, siis millist seaduskuulelikkust üldse inimestelt oodata on?

Tasuks ju meenutada, et erilend Ukrainasse tõi siia koroonahaiged ja tänavu on Eestis tabatud ebaseaduslikult töötavaid inimesi nii põldudel kui ehitustel. Eestisse on jõudnud ka positiivse testi andnud välistudeng.

Kui maailm satub sügisel uude koroonakaruselli, siis tuleb põllumeestel ikkagi ja põhjalikumalt tööjõuhädas rabelda – kas tõesti on raske pisutki vaeva näha, et koroonale omalt poolt edasipääs lõpetada, seda enda huvides? Või mõeldakse ainult ühele päevale korraga?

30. juulil korraldasid Politsei- ja Piirivalveamet ning Terviseamet ühiskontrolli, mille tulemusel selgus, et 21. juulil erilennukiga Eestisse saabunud ukrainlased rikkusid 46-l korral riiki sisenemise tingimusi.

Ukrainlaste Eestisse saabumise tingimuseks oli, et tööandja on kohustatud korraldama nende eneseisolatsiooni. Tööandjad pidid tagama nii eneseisolatsioonist kinnipidamise, sh ka mitte töötamise.

31. juulil Politsei- ja Piirivalveameti ettepanekul tehtud PPA ja Terviseameti ühiskontrolli tulemusel selgus, et eneseisolatsiooni reegleid on erineval moel rikutud 46-l korral, sh on põhjendatud kahtlustus, et 17 inimest eneseisolatsiooni ajal ka töötas. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused