Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Populaarsusuuringute kiidulaul Reformierakonnale hakkab igavaks muutuma

-
26.08.2019
Kaja Kallase hapu nägu ei räägi poliitoravate edust.
© Scanpix

Järjekordne populaarsusuuring on meedia taas täis paisanud udujutte Reformierakonna mäekõrgusest edust, kuid ilmunud on ka teated Keskerakonna teatud kosumisest.

Reitingutabelid on meediale heaks hapukurgihooaja ruumitäiteks, kus Toomas Sildami, Urmas Jaaganti ja Tõnis Saartsi sugused “eksperdid” tormavad tegema abrakadabrat selle kohta, kui kaua koalitsioon veel vastu peab. Siinkohal on juba märgata jutte sellest, et see peab uute kohalike valimiste valimiskampaaniani vastu – ei usutagi enam kohest kadu.

Aga laias laastus võib Reformierakonna edust rääkida lõpmatuseni, eirates fakti, et selle taga on vaid üks asi – oravaparteid toetavad kõik (peale teiste vastaliste püsitoetajate), kes ei toeta koalitsiooni, sest sellest parteist sõltub valitsuse kukutamine. Seetõttu ongi RE reiting nii kõrge, kuid see on juba lae saavutanud, ja kuna poliitoravad ei suuda valitsusele midagi ära teha, hakkavad 1-2-protsendilised kõikumised (sealhulgas allapoole) juba tavalised olema.

Nii ongi on iganädalased kiidulaulud Reformierakonnale, mis lähtuvad mõne uuringufirma uutest küsitlustest, juba tavapäraseks ja igavaks muutunud. Reitinguid määravad juba poliitilised päevasündmused ja kui Reformierakond pildis püsida ei suuda, siis hakkab nende toetus püsima tavatoetuse raames ehk oravapartei on popp nende seas, kellele meeldib stabiilne stagnatsioon. Eesseisev umbusaldusavaldus Jüri Ratasele aitab ehk opositsioonil pildis püsida, kuid kaotus selles protsessis kindlasti neile kasuks ei tule.

EKRE toetus püsib stabiilsena ja kuigi kõikumisi 1-2% protsendi piires on, tuleb see kõikuvatest valijatest, keda mõjutab endiselt Vaheri tagandamiskatse moodi sündmuste ümber kohe puhkev EKRE-le ärategemine. Rahvuskonservatiive üritab meedia torkida ka selliste uuringute ja uudistega nagu ERR: “58 protsenti välistab EKRE poolt hääletamise”. Siinkohal võiks hoopis rahuloluga nentida: 42% ju peab võimalikuks EKRE-le hääl anda. Sellise häältesaagiga võiks juba vaikselt üheparteilise valitsuse peale mõelda.

UU