Populaarsusuuringute kiidulaul Reformierakonnale hakkab igavaks muutuma

Eesti,
©Scanpix
Kaja Kallase hapu nägu ei räägi poliitoravate edust.

Järjekordne populaarsusuuring on meedia taas täis paisanud udujutte Reformierakonna mäekõrgusest edust, kuid ilmunud on ka teated Keskerakonna teatud kosumisest.

Reitingutabelid on meediale heaks hapukurgihooaja ruumitäiteks, kus Toomas Sildami, Urmas Jaaganti ja Tõnis Saartsi sugused “eksperdid” tormavad tegema abrakadabrat selle kohta, kui kaua koalitsioon veel vastu peab. Siinkohal on juba märgata jutte sellest, et see peab uute kohalike valimiste valimiskampaaniani vastu – ei usutagi enam kohest kadu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aga laias laastus võib Reformierakonna edust rääkida lõpmatuseni, eirates fakti, et selle taga on vaid üks asi – oravaparteid toetavad kõik (peale teiste vastaliste püsitoetajate), kes ei toeta koalitsiooni, sest sellest parteist sõltub valitsuse kukutamine. Seetõttu ongi RE reiting nii kõrge, kuid see on juba lae saavutanud, ja kuna poliitoravad ei suuda valitsusele midagi ära teha, hakkavad 1-2-protsendilised kõikumised (sealhulgas allapoole) juba tavalised olema.

Nii ongi on iganädalased kiidulaulud Reformierakonnale, mis lähtuvad mõne uuringufirma uutest küsitlustest, juba tavapäraseks ja igavaks muutunud. Reitinguid määravad juba poliitilised päevasündmused ja kui Reformierakond pildis püsida ei suuda, siis hakkab nende toetus püsima tavatoetuse raames ehk oravapartei on popp nende seas, kellele meeldib stabiilne stagnatsioon. Eesseisev umbusaldusavaldus Jüri Ratasele aitab ehk opositsioonil pildis püsida, kuid kaotus selles protsessis kindlasti neile kasuks ei tule.

EKRE toetus püsib stabiilsena ja kuigi kõikumisi 1-2% protsendi piires on, tuleb see kõikuvatest valijatest, keda mõjutab endiselt Vaheri tagandamiskatse moodi sündmuste ümber kohe puhkev EKRE-le ärategemine. Rahvuskonservatiive üritab meedia torkida ka selliste uuringute ja uudistega nagu ERR: “58 protsenti välistab EKRE poolt hääletamise”. Siinkohal võiks hoopis rahuloluga nentida: 42% ju peab võimalikuks EKRE-le hääl anda. Sellise häältesaagiga võiks juba vaikselt üheparteilise valitsuse peale mõelda.

UU

2 commentsOn Populaarsusuuringute kiidulaul Reformierakonnale hakkab igavaks muutuma

  • Avatar
    Ülle Tamm-Põhjakivi

    Sain ka esmakordselt osa võtta Turu uuringute küsitlusest. Selgus ,et see küsitletavate ring piirdub 60 eluaastaga, tähendab,et küsitletakse inimesi 16-60 eluaastat.See on diskrimineerimine, elukogenud inimesed lükatakse küsitlusest välja ja seetõttu pole see uuring tõene ja on täielikult mõttetu ja ei kajasta tegelikku arvamuste seisu erakondade suhtes.

  • Avatar
    Enriko Erkmann

    TV3 küsitlused on seetõttu konservatiivsuse poole kaldu, et telefonitoru haaravad hääletamiseks need, kellele poliitika üldse korda läheb. Klassikalise rahvaküsitluse sihtgrupp hõlmab aga juhuslikke inimesi. Kusjuures olen märganud, et isegi täiesti poliitikaleiged pigistavad mingi arvamuse välja, kui neilt otse küsida. Samas ei tea nad riigis toimuvast sisuliselt midagi, hinnangud tuginevad nö. meeldimisele. Kellele meeldivad hõbedased lokid ja soliidsus, hääletab ikka Arnoldi poolt, tehku see Arnold mida tahes. Või kui keegi on kuulnud Seitsmestest Uudistest minilõiku, kus Helme räägib ärritunult olgu või reformikate suurimast sigadusest, seostub Helme talle lihtsalt ‘matsiga’. Hääleõiguslikuks kodanikuks olek ei eelda mingeid eelteadmisi peale vanuselise tsensuse.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused