PortoRollo koalitsiooni uus grimass – prokuratuur leidis Mailis Repsi väärteoasjas kuriteotunnuseid

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Siin peetakse vist kokkuhoiu- ja kärpeplaane pesupesemise, kohvimasina ja riigikaitse arvelt.

Kaja Kallase korruptsioonivalitsuse aitas kokku panna lisaks oma autorollotajale ka Keskerakonna susserdaja Mailis Reps, keda kahtlustatakse nüüd kuriteos – selle valitsuse loomine on seega rajatud seadusrikkumiste vundamendile.

Kui mullu novembris asus politsei endise haridusministri Mailis Repsi ametiauto kasutamise uurimist väärteomenetluses, siis nüüd on prokuratuur tõendeid hinnates leidnud, et selles võivad esineda kuriteotunnused, samas pole Repsi kahtlustatavaks tunnistatud.

Mullu 24. novembril käivitas politsei Mailis Repsi võimaliku rikkumise asjaolude selgitamiseks väärteomenetluse korruptsioonivastase seaduse paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku vahendi korruptiivset kasutamist. Ka prokuratuur leidis toona, et kriminaalmenetluseks alust pole.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Ats Kübarsepa sõnul kogusid uurijad möödunud aasta novembris alustatud väärteomenetluse käigus tõendeid ministeeriumi vara võimaliku väärkasutamise kohta. “Uurimise käigus ilmnesid viited võimalikule kuriteole ning seetõttu kontrollime asjaolusid edasi kriminaalmenetluses. Uurimine on suures osas seotud teabega, millele on juba varasemalt meediakanalites viidatud,” ütles Kübarsepp.

Riigiprokurör Denis Tšasovskihhi sõnul kontrolliti jaanuari lõpus alustatud kriminaalmenetlusega viiteid ministeeriumi vara võimalikule omastamisele. “Varem alustatud menetlus jätkub tõendite kogumisega, et kontrollida võimalikku kuriteokahtlust. Praegu kellelegi kahtlustust esitatud ei ole,” lisas prokurör.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused