Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

PortoRollo valitsuse poolt ärapõlatud negatiivne test maksab Soome ja Rootsi reisimisel

28.12.2021
Covid 19 test.
© Scanpix

Soome ja Rootsi valitsuste seatud reisipiirangute tõttu kehtivad teisipäevast nendesse riikidesse reisimiseks uued nõuded, milleks on lisaks vaktsineerimistõendile või COVID läbipõdemise tõendile ka negatiivne COVID testi tõend – aktsepteeritavad on nii PCR testid kui ka antigeeni testid.

Negatiivse testi tõendi esitamise nõue kehtib kõigile reisijatele alates 16. eluaastast. Erandiks on Soome kodanikud ja alalised elanikud, kellel on jätkuvalt õigus Soome siseneda ka testita ja sooritada test pärast saabumist oma kodukohas.

Selleks, et testi tegemine oleks Tallinki Shuttle laevade reisijate jaoks võimalikult kiire ja mugav, suurendab Tallink laevadel Megastar ja Star pakutavate antigeeni testide tegemise võimekust alates teisipäevast.

Kõik Rootsi reisijad peavad esitama riiki sisenemisel negatiivne COVID testi tõendi, kusjuures on aktsepteeritavad nii PCR kui ka antigeeni testid. Negatiivse testi tõendi esitamise nõue kehtib ka vaktsineeritud ja COVID läbipõdemistõendiga reisijatele ja kõigile reisijatele alates 12. eluaastast. Erandiks on Rootsi kodanikud ja alalised elanikud, kellel on jätkuvalt õigus Rootsi siseneda ka testita ja sooritada test pärast saabumist oma kodukohas.

Selleks, et testi tegemine oleks Tallinki laeval Baltic Queen Rootsi reisijatele võimalikult kiire ja mugav, alustab Tallink laeval Baltic Queen antigeeni testimise teenuse pakkumist reisi vältel teisipäevast ning testimise teenuse pakkumist alustatakse ka Stockholmi sadamas.

Neil reisijatel, kes teevad laevadel Megastar, Star, Baltic Queen edasi-tagasi reise sihtkohas laevalt maale minemata, pole testimise kohustust.

Sihtriiki sisenemise nõuete kontrollimine enne reisi ning vajalike tõendite olemasolu tagamine on reisija kohustus. Koroonaviiruse teave, sealhulgas reisiinfo, on Eestis koondatud veebilehele www.kriis.ee. (BNS)