Postimees võimendab jällegi uudiseid apokalüpsisest Briti saartel pärast leppeta Brexitit

Eesti,
©Reuters/Scanpix
Brexiti toetaja Londonis.

Postimees näitab taas oma taset, üllitades rumaluse pealkirja all: “Britte ootab leppeta Brexiti järel kaos ja tühi külmkapp.”

Kui veidi varem serveeriti õuduslugusid umbes nii, et Briti lennukid tõusevad ühel päeval õhku, aga kusagil maanduda enam ei saa, sest keegi ei võta neid vastu, siis nüüd rõhutakse mingile väidetavalt lekkinud paberile, et seda jura veelkord võimendada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Puudu tuleb kütusest, toidust ja ravimitest; töö kaubasadamates ei toimi korralikult kolm kuud; Iirimaa lõhestab n-ö kõva piir; kulutused sotsiaalhoolekandele kerkivad – just sellise kaost täis pildi maalib Ühendkuningriigi valitsuse lekkinud dokument, mis hoiatab, et hoolimata juba tehtud ettevalmistustest pole riik leppeta Brexitiks sugugi valmis,” kirjutab Postimees. Lisaks räägitakse rahutustest, mis algavat novembris, kui näljased rahvamassid alustavat mässe.

Mitte selline stsenaarium pole reaalne, vaid reaalsus on projekt “Hirm”, mille kaudu üritatakse britte hirmutada Brexiti katastroofiliste tagajärgedega. Tegelikult pole maailmas ühtegi eraldumisprotsessi, mis oleks lõppenud selliste õudustega – isegi mitte liiduvabariikide eraldumisel NSV Liidust.

Peale kokkulepete EL-iga on maailmas olemas ka vabakaubandus ja kindlasti on tohutult neid äriringkondi, kes pärast Suurbritannia lahkumist kõik tühjad nišid üle võtavad – eriti EL-i konkurendid Hiina ja USA. Peale selle on brittidel oma tugev majandus, strateegilised varud ja palju sõpru – miks peaks keegi laskma neil hädaorgu üksinda jääda?

Ära tasub märkida ka ühe Briti poliitiku sõnu, kes selliste hirmujuttude alates küsis (kommenteerides puhta joogivee kadumist, est ühte puhastuskomponenti ei saavat enam EL-ist): “Ja kogu maailm kavatsebki siis kahjurõõmus vaadata allakukkuvaid lennukeid, nälgivaid ja janus inimesi ning kodusõja puhkemist?” Ta viitas hirmutajate endi soovile, et just nimelt nii lähekski ja EL-i saaks naudinguga jälgida väidetavalt agoonias brittide tagasiroomamist.

Uued Uudised julgevad erinevalt Postimehest küll väita, et ka leppeta Brexit ei tähenda mingit apokalüpsist Briti saartel, vaid halvemal juhul kõigest tuntavaid ebameeldivusi, millest ruttu üle saadakse. Seepärast on imelik, et Postimees sellise mõnuga viimsepäevajutte levitab.

Miks siis Briti ja Prantsuse rannavalve tabavad La Manche`l üha enam Suurbritanniasse “nälgima” suunduvaid migrante? Ja ERR kirjutas alles kolm päeva tagasi: “Briti siseministeeriumi teatel on umbes miljon teiste Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikku saanud õiguse jääda riiki pärast Brexitit.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused