Postimehe ajakirjanik Aivar Pau paneb faktid valetama ja tulemuseks on libauudis

Eesti,
ajakirjandus, ajaleht, postimees
©Uued Uudised
Ajakirjandus kirjutab vahel kogemata tõtt. Pilt on illustratiivne.

Postimehes väidab sealne leheneeger Aivar Pau “faktidele” tuginedes, et EKRE võimu ajal on välistööjõu sissevool mehiselt kasvanud, mis on ääretult demagoogiline valeväide.

Aivar Pau on väga hea näide ajakirjandusest ja ajakirjanikest, kes loovad sündmustest moonutatud pildi, ja seda juba oma paksvilli esimesest tähest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuigi pealkiri, mida lugeja kohe märkab ja millest ta tavaliselt kohe ka järeldused teeb, kõlab “Faktid ei valeta: EKRE võimu ajal on välistööjõu sissevool mehiselt kasvanud”, ütleb juba järgmine lause “… kuid järgmisel aastal ähvardavad jõustuda olulised piirangud.”

Järgmine demagoogiline nõks on see, et Pau loeb üles kõik need lühiajalise töötamise registeerimised alates 1. maist (mil valitsus ametisse astus) kuni tänaseni, ja teeb järelduse, et kuigi EKRE valimisprogrammis on lubatud seada ranged piirangud tööjõu sisseveole, on “seda lubanud EKRE neli esimest võimukuud tegelikkuses kaasa toonud välismaa päritolu tööjõu sissevoolu olulise kasvu.”

Tegemist on tüüpilise libauudise loomisega, kus faktid pannakse selle teenistusse, arvestamata seejuures tausta. Ükski valitsus ei saa kohe esimesest tööpäevast ühelegi laialdasele protsessile kohe pidurit panna. Siseminister saab kiiremas korras hakata seiskama illegaalset immigratsiooni, kuid legaalse ehk varasemale piirangute lõdvendamisele tugineva sisserände seiskamine võtab aega.

Kui võõrtööjõu sissevedu on algatatud seadusandlike protsessidega, mille on paika pannud eelmine(sed) valitsus(ed), siis kulub uuel ministril ikka väga palju aega, et seadusandlus taas piirangutele seadistada. Selle käivitamisele Mart Helme poolt aga viitab Aivar Pau ise lausekatkega “…kuid järgmisel aastal ähvardavad jõustuda olulised piirangud.”

EKRE-le “ära panna” sooviv “potimees” Aivar Pau aga leidis lihtsalt ühe pealtnäha usutava momendi, millele libauudis üles ehitada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused