Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Presidendi otsevalimistele punast tuld näidanud Keskerakond püüab riigipeaks sobitada Jüri Ratast?

-
10.02.2021
Jüri Ratas heitis pärast peaministriametist loobumist ühte Kaja Kallasega
© Uued Uudised

Endine peaminister Jüri Ratas teeb oma sotsiaalmeediakontol uuringut teemal, keda nähakse tulevase Eesti presidendina, sisuliselt on tegu aga tema enda valimiskampaaniaga. „Keda näete järgmise Eesti presidendina? Palun teie ettepanekuid konkreetsete nimedena, kuna vastav küsimus kõlab aina sagedamini,“ kirjutab Ratas.

Tema plaan on arutada kandidaatide üle mais, eesmärgina, et valik tehakse Riigikogu saalis. Ja nagu ühes korralikus klassikas ikka, siis võib sealt välja lugeda, et „kõigepealt ma soovitaksin iseend“.

Ratas viitab ka eile Riigikogus EKRE eestvedamisel toimunud arutelule, kus teemaks oli presidendi rahva poolt otsevalimist puudutav eelnõu.

Keskerakonna esimees jätab targu mainimata, et terve Keskerakonna fraktsioon oli selle eelnõu tagasilükkamise poolt, kuigi peab presidendi otsevalimisi oma juhitava erakonna ammuseks ideeks.

Keskerakond püüab jätta muljet, et tegu oli halva eelnõuga, see ei vasta kuidagi tõele, sest esmalt on vaja saada rahva arvamus surveavaldusena ja seejärel saab minna muutma Põhiseadust.

Tegelikkus on see, et keegi ei tahagi presidendi valimissüsteemi muuta peale EKRE. Ning Jüri Ratase sõnad on vaid tühipaljas populism ja häma. Põhimõtteid on ta muutnud nii e-valimiste, Rail Balticu ja nii ka presidendi ostevalimiste asjus.