Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Presidendi vastuvõtt Roosiaias: dressides vene räpparid ja hümnisõnade paberilt mahalugemine

-
21.08.2018
Roosiaias toimunud presidendi vastuvõtu ilusaim detail olidki ehk roosid ise…
© Joakim Klementi/Eesti Meedia

Eesti taasiseseisvumise pidustused on suures osas läbi ja aeg on teha kokkuvõtted — midagi väga ilusat toimunus polnud.

Kogu seekordne EV100 raames korraldatud taasiseseisvumise pidustuste jada tundus igas mõttes nihkest väljas olevat, alates Roosiaia üritusele ebasobivate esinejate toomisest ja Eesti hümni mõnitamisest kuni rahvaürituste tasulise küljeni.

Esimese asjana märgivad Facebooki postitajad negatiivselt ära vene räpibändi esinemist presidendi vastuvõtul Roosiaias. “Venelaste räpibänd vene keeles räppimas meie taasiseseisvumise 27. aastapäeval Kadrioru roosiaias? Kas võib veel rohkem hinge sülitada?” kirjutab EKRE Tallinna volikogu saadik Helle-Moonika Helme.

“Lasnamäe vene tibladel lasti täna presidendi kantselei poolt Roosiaias möllata. Hea oli vähemalt, et selle dressides tiblade soigumise 1 faasi lõppedes oli aplaus pea olematu,” kirjutab Sander. Vaido Leier lisab: “Mis toimub?? EV 100 ja Kadriorus vene räpp? Esiisad keeravad hauas teist külge!”

“Rahvas on vist ikka päris tugevalt lõhenenud. Osad ei salli presidenti silmaotsaski, osad jälle sulavad, kui neid Kadriorgu kutsutakse. No kuidas saab austada inimest, kes kutsub Vabariigi juubelil Lasnamäe räpparid Kadriorgu?” võtab Raivo Suup kokku.

EKRE esimees Mart Helme rääkis Uutele Uudistele sellest, kuidas president Kersti Kaljulaid hümni mõnitas — selle asemel, et Roosiaias hümni laulda, lasti lastel paberi pealt selle sõnu deklameerida. “See näitab, kui vajalik on EKRE hümni kaitsmise eelnõu — president näitas nüüd kiuslikult, et Eesti hümniga võib ümber käia nii, nagu keegi ise heaks arvab!”

“Ainult EV-s osatakse riigihümni sedasi lörtsida. Vähe sellest. Lapsed ei tea peast riigihümni. Mis koolist on need lapsed ja kes on nende vanemad? Isegi luulevõistlusel teavad lapsed luuletusi peast,” kirjutab FB-s Kalju Keeroja.

Üheslaulmine tekitas osades eestlastes pahameelt, kuna üritusele pääsemiseks tuli lunastada 15 eurot maksev pilet, kirjutab Kroonika. Populaarne laulja Tõnis Mägi tõdes, et see oli ka tema jaoks arusaamatu. “Üks tõrvatilk meepotis siiski on sellest üritusest rääkides, et miks pidi olema see raha. Eesti 100 on ometigi. Natukene piinlik on,” sõnas ta. Sarnaseid arvamusi tuli paljudelt esinejatelt.

Lisaks ka Raivo Onu postitus FB-s: “Üheslaulmise korraldajad taipasid seda, mida “Eestimaa laulu” ja “Balti keti” organisaatorid kunagi ei taibanud – patriootlikud ühisüritused tuleb teha rahvale tasuliseks! Geniaalne äriidee! Ajal mil poliitiline eliit, kellest igaüks teenib 5 Eesti keskmist palka, pidutseb maksumaksja, elik rahva tasku peal, peab seesama rahvas riigi 100. juubeli tähistamise enda jaoks kinni maksma! Ei saa ju lubada, et pensionärid, lastega pered ja maainimesed saaksid peost kuidagi osa! Vabariigi juubeliaasta Üheslaulmine ei olnud pööbli jaoks!”

Delfiga võttis aga ühendust üks üheslaulmisel osalenud koorilaulja, kelle hinnangul ei hoolinud ürituse korraldajad nendest paarist tuhandest lauljast, kes Tallinna lauluväljaku laulukaare alla kogunesid ning portaal ka kirjeldab, kuidas nende inimeste lihtsaks heaoluks esinemise eel polnud midagi tehtud.

Pühapäeval ja esmaspäeval toimunud üritustel paistis silma mitmete korraldajate poolne ülepingutamine, soov siduda rahvuslik globalistlikuga ja naeruvääristada uute elementide sissetoomisega üldrahvalikuks saanud tähtpäevi. Eriti nähtav on see president Kersti Kaljulaidi juures, kes sokutab igasse üritusse sisse midagi multikultuurset, mis muudab kogu ettevõtmise olemust, ja seda eestlust alandavalt.