President astus tähtsat seadust vetostades vastu praktiliselt kogu ühiskonnale

Rubriik Eesti On
©Martin Ahven/Õhtuleht
President Kaljulaidi tegevus jätab ajuti mulje ebaadekvaatsusest .

President Kaljulaid, keda on tema valimisprotseduuri arvestades irooniliselt ka “presidendilaadseks tooteks” nimetatud, annab üha enam põhjust enda kompetentsuses ja adekvaatsuses kahelda.

Nimelt jättis riigipea eelmisel nädalal välja kuulutamata kaitseväele täiendavaid varjatud jälgimise õigusi andva seaduse, leides, et seadus on vastuolus põhiseadusega ning võib oluliselt riivata inimeste põhiõigusi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See otsus on tekitanud mõistmatust. “Kadrioru otsus oli suhteliselt arusaamatu, kuna kõik osapooled jõudsid selle eelnõu osas erinevatel menetlusetappidel kokkuleppele,” ütles riigikaitsekomisjoni liige Ants Laaneots.

Seadusega tegelesid nii siseministeerium, justiitsministeerium, kaitseministeerium ja kaitsepolitsei ning oma heakskiidu andis sellele ka valitsus, valitsuse istungitel osalenud õiguskantsleri esindajal polnud samuti eelnõu kohta vastuväiteid ning täiskogus hääletas eelnõu poolt 56 saadikut, vastu ei olnud keegi, vahendab ERR.

Seega on üks seadus saanud praktiliselt kogu seadusandliku, täidesaatva ja justiitsvõimu toetuse, kuid president Kaljulaid otsustas sellele vastu astuda – ja pole kahtlustki, et selle taga on tema levitatavad “euroopalikud väärtused”.

Inimeste õigusi tuleb alati ja kindlalt kaitsta, kuid liberaalses ühiskonnas tehakse seda liiga sageli kohustuste, ja Eestis juba ka julgeoleku arvelt. Ühiskond leidis, et üks seadus on vajalik, vasakliberaalist riigipea aga, et see “võib riivata” kellegi õigusi – seega näitas president, et töötab omariiklusele vastu. Nagu ta seda juba varemgi mitmeid kordi teinud on.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused