President Donald Trumpi toetusrühm Riigikogus esitleb oma manifesti

Eesti,
- Updated
©Reuters/Scanpix
President Donald Trump on innustav eeskuju paljudele rahvuslastele.

Uues Riigikogus taasloodud president Donald Trumpi toetusrühm ütleb läbi oma manifesti, millele nad oma tegevuses tuginevad.

“Olukorras kus sõnad “rahvusriik” ja “rahvus” on Euroopas muutunud peaaegu, et põlastusväärseks, äratab meis  suurt sümpaatiat USA presidendi Donald Trumpi mõtted ja tegevus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tõeline küsimus on see, kas me ikka olema patrioodid,“ lausus president Trump oma esimeses  ÜRO peaassambleel peetud kõnes 19. septembril 2017. aastal. „Kas me armastame oma rahvast piisavalt, et kaitsta tema suveräänsust ja olla oma tuleviku reaalsed kujundajad, kas me kaitseme oma huvisid, säilitame oma kultuuri ja kindlustame oma elanike rahuliku tuleviku?“

Mulluses kõnes hoiatas USA riigipea globalismi ideoloogiat ellu viivate Maailmapanga ja IMF  tegevuse eest. Need on aastakümneid tegutsenud selle nimel, et kapital saaks  takistamatult üle piiride liikuda, piirates sellega  riikide valitsuste võimalusi kontrollida rahvusvaheliste korporatsioonide tegevust.

„Me lükkame tagasi globalismi  ideoloogia ja toetame patriotismi doktriini,“ deklareeris president Trump 26. septembril ÜRO peaassambleel peetud kõnes.

President Donald Trumpi sõnul on täna ainus tee globalismist tingitud hädade leevendamiseks rahvusriikide tugevdamine. Kuigi Eesti on võrreldes USA-ga väike riik, on paljud president Trumpi poolt esile toodud probleemid ja eesmärgid samad ka meil. Ka Eesti vaevleb suveräänsuspuudulikkuse käes, ka Eesti ei saa olla nõus kõigega, mis talle ette pannakse. Ka Eesti peab lähtuma enda rahvuslikest ja riiklikest huvidest. Meie head liitlas- ja sõprussuhted USA-ga on üheks selle garantiiks.”

Toimetuselt. President Donald Trumpi toetusrühma esimees on Peeter Ernits. Toetusrühma kuuluvad Urmas Reitelmann, Uno Kaskpeit, Alar Laneman, Riho Breivel, Leo Kunnas, Anti Poolamets, Siim Pohlak, Henn Põlluaas, Rene Kokk, Helle-Moonika Helme, Mart Helme, Martin Helme, Jaak Valge, Kert Kingo ja Merry Aart.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad parlamendi üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused