President Kaljulaid andis maasikatalus suurejoonelise populistliku tulelöögi valitsuse pihta

Eesti,
- Updated
©Scanpix
President Kaljulaid tundub kolhoositarina, kes ulatas käe töömehele. Pilt on illustratiivne.

Postimees on avaldanud loo riigipea külaskäigust ühte pretensioonikamasse maasikatallu, andes sellele tabava pealkirja: “President kaitseb maasikakasvatajaid ministri kriitika eest”. Ehk siis vastandub riigipea järjekordselt täitevvõimule.

“Rahandusminister Martin Helme süüdistusi maasikakasvatajate pihta nimetas riigipea aga taunimisväärseks populistlikuks võtteks,” vahendab Postimees – just Kaljulaid tegeleb populismiga, kasutades valitsuse õõnestamiseks ära tööjõumurest tekkinud meeleolusid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üheks presidendi võõrustajaks oli sealse talu toodangu turustaja, Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liige Elke Lillemets, kes on kogu “maasikasõja” propagandistlikku poolt vedanud.

Talu omanik Tõnu Oks on loos kiitnud “asjalikke” ukrainlasi ja laitnud “kiiret tempot” mitteomavaid eestlasi. Kaljulaid aga toob eeskujuks neid naaberriike, kes on ukrainlasi importinud, kiidab võõrtööjõudu, kes andvat suure osa majanduskasvust ning kritiseerib sisserände piirarvu.

Muuhulgas soovitab Kaljulaid anda ettevõtjatele aega kohanemiseks, kuigi neil on aega oma majandusmudeli muutmiseks juba olnud, aga odavtööjõul elavad ärimehed ei taha seda teha, lootes riigivõimu järeleandmistele.

President vastandub praktiliselt igas asjas valitsusele: ta peab koroonaohtu kolmandast maailmast väikeseks ja ei näe põhjust maasikakasvatajaid maksupettustes süüdistada – kuid süüdistab Martin Helmet populismis, sest too olevat maasikakasvatajatest vaenlase teinud, ning lõpetab, et kõik olevat ebademokraatlik ja halb.

Riigipea ei tundu teadvat, et maksuamet pidas 2018. aasta kõige suuremaks maksude ja tööjõuga manipuleerijaks maasikakasvatajaid ja et EKRE ongi lubanud massiimmigratsiooni lõpetada. Selle, mida tema aktiivse euroametnikuna tagant lükkab.

Kogu Kaljulaidi visiit polnud mitte kantud murest maasikakasvatajate pärast, vaid üks ere populistlik propagandaüritus, kuhu olid kaasatud kõik need, kellel on valitsuse vastu viha. Riigipea käis viha ja vastuolusid takka õhutamas.

24 commentsOn President Kaljulaid andis maasikatalus suurejoonelise populistliku tulelöögi valitsuse pihta

 • Avatar

  Huvitav! Miks seda inimest presidendiks nimetatakse? 🤔
  Ta võiks väärikamalt käituda siis ehk kuidagimoodi on võimalik teda ka presidendiks kutsuda.
  Ennekõike, peab sääraste volitustega president endale selgeks tegema selle, et tema peamine ülesanne on seada riigi huvid esikohale, mitte aga teismelise kombel isiklikul tasandil oma hoiakuid, meelsust ja kapriise koloriitselt avalikkuse ette tuua.
  Antud ametis ei ole määrav mitu ülikooli oled lõpetanud, vaid väärikust ja poliitilist haritust võiks ikka küll rohkem olla.
  Selliste volitustega presidendil, nagu on Eesti Riigi presidendil roll, peab olema tõhusa ja sünergilise poliitilise keskkonna tagamine Riigis, Riigi valitsuse ja opositsiooni vahelise koostöö suurendamine, vajadusel lepitamine ja riigi huvidest lähtuvalt isetuite ning erapooletute juhiste ja nõuannete andmine ning ta peab olema ka võimekas diolomaatiliste läbirääkimiste teel oskama saavutada parimaid võimalikke tulemusi.
  Seni on spontaanselt ringi karatud, pingviinidega koostöö- ja kaubandusleppeid sõlmitud, hulga kilomeeterid läbitud jalgsi, rattaga, ja tont teab millega veel. Küll on võetud kord sõna seal kus targem oleks olnud vaikida ja vaikitud kus oleks tulnud väärikaid ja diplomaatilisi otsuseid teha. Seni ollakse teismeliste arusaadaval tasandil ja tasemel mingisuguseid “ägedaid” üleskutseid väljahõigatud.
  Kahju. Väga kahju, et ta ei saa täiel määral Eestile väärtuslikku kasu tuua suurepärase administraatorina, vaid peab oma võimekust ja annet presidendiameti peale raiskama.

 • Avatar
  Harri Kingo

  Täiesti jabur on teada saada, et riigi kõrgeim ametnik pooldab maksupettureid ja arvab, et nende maksude kontrollimine on populism. Ning Maksuamet, kui see oma tööd teeb, on vaenlane.

 • Avatar

  Mille president on sotside esinaine?

 • Avatar

  See eest(imaa)laste tõrjumine teatud “maasikakasvatajate” poolt on sulaselge diskrimineerimine ja selle asemel. et sellisele häbiväärsele põhiseaduserikkumisele tähelepanu juhtida, ässitab see Kadrioru asukas veel takka! Te ikka teate, lugupeetavad diskrimineerijad, et on võimalik teid kohtusse kaevata? Miks kuulata suu lahti inimest, kellele seks robotitega on ka tähtsam kui alluda Eesti Põhiseadusele! Lugupeetud Maasikakasvatajad, teist on tehtud samahästi kui kodumaareeturid, ärge laske mustata oma ausat põllumehe nime ja avalikustage, kes on need, kes rikuvad teie töörahu. Olen kindel, et huvilised leiduvad, kes lähevad lihtsalt kohale ja teevad selle töö ära – töölepinguga ja ametlikult.

 • Avatar

  Sellel maasikakasvatajal on kreddidiinfo andmetel maksuvõlg üle 11 tuhande euro millest ule 4 tuhande ajatatud kas president käis aitamas võla maksmisel????

 • Avatar

  Ta rikub ju välispoliitikat veel rohkem, mis pole üldse tema rida! Mustab meid välismaal, ise on nagu üks teatud hunnik! Haiseb kõikjal meid ka täis kus aina käib!

 • Avatar

  Peab ju mingit liberi-ila-agendat suust välja ajama, muidu jäetakse europalgast ilma – see pidi olema ju veel suurem kui presidendipalk.
  See “imeinimene” on ju nii ahne, kes ise arvab, et ta on president – tegelikult lihtsalt naljanumber, kelle üle kogu Eesti naerab.

 • Avatar

  See tegelane õhutab viha riigis.
  Mida Ta soovib,kas kodusõda? Miks kapo ei sekku.

  • Avatar

   “Miks KaPo ei sekku?” KaPo on läbinisti mädanenud, korrumpeerunud riigireeturite kamp ja tuleks täies koosseisus uurimise alla võtta. Nii eestivaenulikku asutust annab otsida, isegi Sotsiaalministeeriumis ei ole vihkamine Eesti iseseisvuse ja eestlaste vastu nii ühtne ja täielik.

 • Avatar

  Vaatasin seda klippi TV3, jube inimene see kohatäitja muud pole öelda.

  • Avatar

   Ütleks pigem on ta sotside esimees

   • Avatar

    Ongi ju sots! Sotsid tirisid ta EL’ist siia kui matsi- ja kukkekari ei suutnud künkal ega külades PRESIDENTI!!! valida! Ju nad said selle käkki varem valmis kui vaja läheb ja oskasid nii teha, et läkski neil seda vaja! Intriige on sotsid kudunud rohkem kui nad üldse ise võimul on olnud! Rahvas meil ka ju nende mallide järgi kujundatud ja koguni nende kätega ja relvadega ERAISIKUTE VASTU!!! (Loe ,,Hävituspataljonid” Vikipeedijast).

  • Avatar

   Seoses veel nende maasikatega sai ka nädal (või isegi rohkem) aega tagasi saadetud päring TV3 uudistele, sooviga saada nende põllumeest kontaktid kes uudistes väidetult maksavad inimestele 1000-1200 € kätte ja üks kes kunagi esines lubas lausa 1500,- palka ja kutsus EKRE inimesi põllule. Mida pole on vastus kirjale. Ise olen samas kõik kassad ja cv kohad läbi surfanud ja mis näen on palk 3,5-4 € tunnis bruto ja ka mingid kilo hinnad. Kilodena võetult kuskil ümaralt on tarvis korjata 2000kg maasikaid et saada 1000€ mis on jabur.

 • Avatar

  Ta vihkab iseseisvat Eesti riiki ja eestlasi. Kaua peab kannatama Kersti pidevat sekkumist sisepoliitikasse?

 • Avatar

  President-europopulist!

 • Avatar

  Ärgem ärritugem, kallid kaasmaalased. Igal inimesel on ju õigus end hästi tunda, kes võtab kutsika, kes vahetab partnerit, kes tuuritab mööda maaettevõtteid. Tähelepaneliku inimesena eelistab ta loomulikult valitsuse soovitatud paiku. Ja loomulikult ta ikka suhtleb ka seal ja viisakas inimene ju ikka kiidab oma võõrustajale takka, seda enam et ega see ju kellegi jaoks kohustusi kaasa too ega midagi muuda. Eeestimaa on ilus, puhakem ja töötagem siin! Ja jäägem terveks!

  • Avatar

   Ära hakkab tüütama see minnalaskmise propageerimine. 1924 on tagasi ja seekord on punaseid niipalju tekkinud, et ainult üks korralik täismõõdus kodusõda võiks paksu õhu puhtaks lüüa.

 • Avatar

  Väga hea eetepanek siin hr.tiidult, milleks need vahendajad ukrainlased ja tanted maasikamüüjad, iga mats ikka korviga põllule, seal seisab omanik ja kasseerib tasu korjatavate mammude eest ja annab tseki arve, et saaka tulumaksu arvestada … polegi keeruline

 • Avatar

  Mis on vahet Euroliidul ja Nõukogude Liidul? Vastus: Vahet polegi. Nüüd on selge mida seksirobot Moskvas tegi… Ta käis rahvusriikide hävitamise “grand old man”-i Karl Vaino juures konsultatsioonil. Kõigi maade proletaarlased ühinege!

 • Avatar
  Aago Metsar

  Tänapäeval nimetatakse orje “odavtööjõuks”. Nii siis Kersti Kaljulaid propageerib orjapidamist ja on seega VALGETE PLANTAATORITE POOLEL!

  • Avatar
   Elmer Hill

   Sm.Eurolaid ületab kuuldavasti oma volitusi presidendina, seades ennast valitsusega vastamisi.Ega selle hirmutisega vist muud teha pole, kui lastakse tal vaikselt oma ametiaja lõpuni tiksuda, lõugu valitsuse ja EKRE suunas lõksutada ning suuri palkasid vastu võtta.
   Aga eesti maasikaid mina enam EI OSTA.Nagunii lähen jälle Lätimaad külastama, küllap ma sealt saan head ja odavad maasikad.

 • Avatar

  Kersti valmistub valimisteks – mitte presidendi omadeks, siin kaotas ta juba siis kui hakkas presidentide garderoobi laiendama. Kerstil on niipalju mõistust ikka antud, et aru saada – tema valijad on kas sotsid, reffid, ukrainlased ja kahesajajalgsed. Nii nagu Lauri Hussar kasutas viimase hetkeni Postimeest oma uue kodupartei promomiseks, kasutab Kaljulaid presidendikuma EKRE ja praeguse valitsusega vastandumiseks. Mis puutub maasikakasvatajatesse, siis saab väga vabalt teha kampaania, et igaüks läheb ja korjab ise oma maasikad põllult. Selline teenus on ju aastaid olnud levinud. Pealegi saavad paljudes maakondades inimesed tasuta bussiga põllule sõita. nNii et kersti – mine ja korja ise oma pere maasikad ja raputa neile veel pestitsiidisuhkrut ka peale!

 • Avatar

  Kersti-peab ka midagi kasulikku-,..europeremeestele-sooritama-!Martin–!aga-andis selleks talle—head kaardid-!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused