Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

President Kaljulaid andis maasikatalus suurejoonelise populistliku tulelöögi valitsuse pihta

-
03.06.2020
President Kaljulaid tundub kolhoositarina, kes ulatas käe töömehele. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Postimees on avaldanud loo riigipea külaskäigust ühte pretensioonikamasse maasikatallu, andes sellele tabava pealkirja: “President kaitseb maasikakasvatajaid ministri kriitika eest”. Ehk siis vastandub riigipea järjekordselt täitevvõimule.

“Rahandusminister Martin Helme süüdistusi maasikakasvatajate pihta nimetas riigipea aga taunimisväärseks populistlikuks võtteks,” vahendab Postimees – just Kaljulaid tegeleb populismiga, kasutades valitsuse õõnestamiseks ära tööjõumurest tekkinud meeleolusid.

Üheks presidendi võõrustajaks oli sealse talu toodangu turustaja, Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liige Elke Lillemets, kes on kogu “maasikasõja” propagandistlikku poolt vedanud.

Talu omanik Tõnu Oks on loos kiitnud “asjalikke” ukrainlasi ja laitnud “kiiret tempot” mitteomavaid eestlasi. Kaljulaid aga toob eeskujuks neid naaberriike, kes on ukrainlasi importinud, kiidab võõrtööjõudu, kes andvat suure osa majanduskasvust ning kritiseerib sisserände piirarvu.

Muuhulgas soovitab Kaljulaid anda ettevõtjatele aega kohanemiseks, kuigi neil on aega oma majandusmudeli muutmiseks juba olnud, aga odavtööjõul elavad ärimehed ei taha seda teha, lootes riigivõimu järeleandmistele.

President vastandub praktiliselt igas asjas valitsusele: ta peab koroonaohtu kolmandast maailmast väikeseks ja ei näe põhjust maasikakasvatajaid maksupettustes süüdistada – kuid süüdistab Martin Helmet populismis, sest too olevat maasikakasvatajatest vaenlase teinud, ning lõpetab, et kõik olevat ebademokraatlik ja halb.

Riigipea ei tundu teadvat, et maksuamet pidas 2018. aasta kõige suuremaks maksude ja tööjõuga manipuleerijaks maasikakasvatajaid ja et EKRE ongi lubanud massiimmigratsiooni lõpetada. Selle, mida tema aktiivse euroametnikuna tagant lükkab.

Kogu Kaljulaidi visiit polnud mitte kantud murest maasikakasvatajate pärast, vaid üks ere populistlik propagandaüritus, kuhu olid kaasatud kõik need, kellel on valitsuse vastu viha. Riigipea käis viha ja vastuolusid takka õhutamas.