President Kaljulaid jätkab poliitturismi digiriigi tutvustamise sildi all – kui kaua veel?

Eesti,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Kas Angela Merkel ikka vajab Kersti Kaljulaidi digitutvustust?

Kui Eesti president suundub välisreisile, siis kõlab visiiditutvustusest ikka ja jälle digiriigi tutvustamise äraleierdatud sõnum – see tundub olevat teatud poliitturismi õigustuseks.

Eestil on põhjust tunda uhkust oma e-riigi üle, kuigi viimasel ajal räägitakse üha enam meie takerdumisest juba möödunud aegadesse, mil me olime teistest tõesti paremad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ükspuha kuhu president ka ei sõidaks, “tutvustab ta digiriiki” – kas selleks on üldse enam vaja kohale sõita, seda nii Kiribatile, Rwandasse kui ka Saksamaale? IT-mehed on ilmselt juba ammu virtuaalses ruumis kõik parema meilt üle võtnud või ise kohal käinud – enam ei pea presidendi riikliku visiidiga näidiseid kohale viima.

Digitaalse ühiskonna ülesehitamine algab lubavast õigusruumist ning õigusloomes tuleb kehtestada selged põhimõtted, millest digimajanduse ja e-riigi ehitamisel kinni pidada, ütles president Kersti Kaljulaid Berliinis Saksamaa Liitvabariigi kantslerile Angela Merkelile.

„Loomulikult toob üleminek digitaalsetele teenustele endaga kaasa ka riske, kuid digitaliseerimise eelised on suuremad kui riskid. Eesti avalik ja erasektor jagavad hea meelega oma kogemusi ning tehnoloogilisi lahendusi turvalise e-riigi ülesehitamiseks,“ lisas president. Pikemalt räägiti veel digitaalse identiteedi olulisusest ning kuidas seda saaks Saksamaal juurutada.

Koos arutati ka seda, milline võiks olla Saksamaa EL eesistumise fookus digitaalses valdkonnas. „Euroopa Liidust võiks saada digitaliseerimise eestvedaja, kui suudame astuda selleks vajalikud sammud: näiteks anda oma kodanikele digitaalsed isikutunnistused. Meil on juba olemas eeliseid õigusruumi näol,“ lausus Eesti riigipea.

President Kaljulaid oli ühepäevasel töövisiidil Saksamaal. Päeval rääkis ta Saksa tervishoiuministeeriumi kõrgematele ametnikele Eesti e-tervishoiust ning arutas viise, kuidas luua üle-Euroopaline avatud e-tervishoiusüsteem, mis vastaks erinevatele vajadustele ja oleks samas ühtlaselt turvaline. (BNS)

On väga kaheldav, kas Saksamaa vajab enam Eesti “kogemusi ning tehnoloogilisi lahendusi turvalise e-riigi ülesehitamiseks /…/ ja kogemust …kuidas seda saaks Saksamaal juurutada.” Selleks on aega küllalt olnud ning Saksamaa puhul ongi kõige suuremaks probleemiks tugev ja üha karmistuv andmekaitse, mis ei võimalda andmete ristkasutust – see teebki Eestis teenused väga lihtsaks, kuid mitte Saksamaal.

“Euroopa Liidust võiks saada digitaliseerimise eestvedaja” – president võiks teada, et Brüsseli ametnikearmee ei soovi lahendusi, mis vähendaks nende arvu, ja digitaliseerimine on neile ohutegur. Igal juhul tundub, et Eesti riigipea tutvustab ja tutvustab ja tutvustab, kuigi see rong on juba läinud.

Ja lõpuks presidendi reisid eksootilistele maadele, põhjuseks ikka digiriik.

President Kersti Kaljulaid kohtus Port Vilas Vanuatu presidendi Tallis Obed Mosesega, kellega arutas kahe riigi suhteid, koostööd digivaldkonnas… /…/ Vabariigi Presidendi sõnul mõistab Eesti hästi väikeriikide muresid ning on valmis jagama oma kogemusi digiühiskonna ülesehitamisel.

President Kersti Kaljulaid rääkis Etioopias Aafrika Liidu tippkohtumise digiteemalisel kõrvalüritusel Transformation Digital Africa vastutusest, mis digiühiskonna ehitamisega kaasas käib, ja et jätkusuutliku digiühiskonna jaoks on vaja paralleelselt arendada ka küberturvalisust ja seadusraamistikku.

Kaua toidab Eesti maksumaksja presidendi poliitturismi igasse maailma nurka, kui digimaailm tähendab tegelikkuses seda, et kõik toimub hoopiski arvutimaailmas, mitte maailmas ringi rännates? Kliimavõitlejast riigipea võiks ju ka saastavaid lennukeid mitte koormata…

Siseminister Mart Helme aga rääkis valitsuse pressikonverentsil sellest, kuidas Kreeka siseminister lubas ise Eestisse tulla, tutvumaks ID-kaardi kasutuse ja digiriigi võimalustega. Sellest saabki aimu kohapeal, mitte riigi esinduspersooni reiside kaudu.

One commentOn President Kaljulaid jätkab poliitturismi digiriigi tutvustamise sildi all – kui kaua veel?

  • Avatar

    ETTEVAATUST!!! – Selle proua viide üle-Euroopalisele e-tervishoiule tähendab seda, et kui Euroopas (ka illegaalselt) viibib isik võtab omale sellise kindlustuse siis selle alusel peame ka meie need kulud kinni maksma ja seda vastuvõtnud riigi hinnakirja alusel. Ehk kui seni hoidis illegaale tagasi siinne mitte eriti atraktiivne (neile) “tasuta” tervishoid siis peale selle vastuvõtmist kaob ka see takistus teel.
    Jääb veel üle vaadata mida need bolsevistlikud-judeo-liberalistid teevad elamufondiga. Hetkel pole ainult pimedale selge, et meil (vähemalt Tallinnas) on eluruumide ülatootmine. Seda mainis oma loos mõni aega tagasi ka Äripäev – loo teemaks oli küll äripinnad aga mainimist leidsid ka elupinnad. Ehk millise e-teenuse varjus hakatakse tühje kortereid moodsatele Euroopa vallutajtele kätte jagama.
    Nagu teada seiseb see asi kolmel vaalal – tervishoid, eluase ja sotsiaalturva. Viimasest oli ka juba mitu aega tagasi juttu ja see on jub suht valla. Millal langevad järgmised vaalad???

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused