President Kaljulaid, sotsid, Eesti 200, RE, Postimees ja EPL esindavad Eestis Islamiriigi agendat

Eesti,
- Updated
©AP/Scanpix
Kui Eesti poliitikud ja meedia seostavad EKRE-t Kremliga, siis kas nad sooviksid, et neid seostataks näiteks selle mehega?

See väide on sama absurdne kui ülalnimetatute levitatav laim, et EKRE ja Euroopa rahvuslased veavad Kremli agendat.

Pikki aegu on Tarand, Kross, Troitski, Lobjakas ja paljud teised vasakliberaalid väitnud, et EKRE saab raha Kremlilt. Kuna seda tõestada ei õnnestu, siis otsitakse paralleele stiilis “Putin ei salli geisid, EKRE ka mitte – järelikult ajavad ühte asja”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seda, et EKRE ja Euroopa parempoolsete tegevus aitab kaude igati Kremli tegevusele kaasa, levitatakse idiotismi kalduva järjekindlusega. Nii on Delfi oma pöörases himus näidata Eesti mainekahju, välja kaevanud mingi Eestis tundmatu agentuuri Daily Beast ja see kirjutab EKRE kohta: “Kuigi nad ütlevad, et vihkavad venelasi, on nad osa üleeuroopalisest Putinit armastavast liikumisest.”

Teine Delfi leitud “paremäärmusluse” spetsialist Anton Šehhovtsov väidab samuti: “Küll vaatab Kreml mõistagi hea meelega pealt, kuidas mõnd riiki viiakse omaenda kätega nende eesmärkide poole.” Siinkohal võib küll öelda, et Islamiriik vaatab mõnuga, kuidas Euroopa Liit keerab massiimmigratsiooniga asju nende kasuks.

Muide, sama vasakpoolne Daily Beast on Martin Helmelt tekstisõnumiga küsinud: “Kas Helme loobuks oma avaldusest „Kui on must, näita ust”, kui peaminister paluks.” Sellele Helme ei vastanud, vahendab Delfi. Kas pidanuks?

Aga naastes president Kaljulaidi, sotside, Eesti 200, RE, Postimehe ja EPL-i juurde, siis kõik nad, kas üksikisiku, erakonna või ajalehena toetavad Eesti avatust; nõuavad, et Eesti oleks koduks igale soovijale ja eestlane võiks olla kes tahes; kõik nad on avaldanud toetust rändepaktile ja Euroopa Liidu immigratsioonipoliitikale. 2015-2016. aastatel olid kõik nad veendunud pagulaste pooldajad, kuigi osad neist nüüd seda eitavad.

“Seitse üheksast Islamiriigi enesetapuründajast, kes eelmisel novembril Pariisis ülelinnalise terrorirünnakute laine korraldasid, saabusid riiki pagulastena. Nad kasutasid võltsitud Süüria passe,” vahendas Pealinn 2016. aastal agentuuri Foreign Desk News.

Pärast Islamiriigi purustamist on mõõdukate Araabia riikide, Iisraeli ja Lääne eriteenistused pidevalt hoiatanud, et pühasõdalased valguvad Vahemere paadipõgenikega segunedes Euroopasse.

Kes aga muretseb nende paadipõgenike pärast, protesteerib rändeteede sulgemise vastu Matteo Salvini poolt, räägib avatud Eestist, võõralembusest, multikultuursusest, sallivusest, solidaarsusest EL-iga põgenikeküsimuses jne – ikka needsamad pealkirjas äramärgitud.

Kuivõrd avatus soodustab sisserännet, migrantidega aga tulevad ka pühasõdalased ning Islamiriik on seega Euroopa avatusest huvitatud, võib sinna nimekirja lisada ka Merkeli, Macroni, Timmermansi, Verhofstadti, kogu Euroopa Komisjoni ning kõik vasakpoolsed ja liberaalsed jõud, kes kaude aitavad Islamiriiki.

Võttes siin aluseks EKRE-vastaste loogika, võime kindlalt väita, et president Kaljulaid, sotsid, Eesti 200, Reformierakond, Postimees ja EPL esindavad Eestis Islamiriigi agendat, on pühasõdalaste mõjuagendid, džihadistide “kasulikud idioodid”, nad osa üleeuroopalisest Abu Bakr al-Baghdadit armastavast liikumisest.

Aga loo lõpetuseks – võttes eeskuju peavoolumeediast, kirjutasid Uued Uudised ka pealkirja delfilikus ja viljakiislerlikus stiilis – mis sest, et allpool olev jutt sisule ei vasta, kuid me oleme nüüd “kallutamata” ajakirjandusele veidigi sarnased! Pealegi – sõna on ju vaba!

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused