President Kaljulaid tänas Poola riigipead teene eest, mida pole olnud

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Järjekord Poola-Saksa piiril.

Kõigis suuremates uudistekanalites kirjutatakse sellest, kuidas Balti riikide kodanikud, sealhulgas eestlased, on Saksa-Poola piiril lõksus, ometigi jõudis president Kaljulaid Poola presidenti juba nende läbilaskmise eest tänada.

“Pärastlõunal tänas Kaljulaid Poola presidenti Andrzej Dudat operatiivse abi eest, tänu millele eskorditi Balti riikide kodanikud läbi Poola oma koduriikidesse,” kirjutas Postimees 16. märtsil kell 17.26.

Kolmapäevased uudised president Kaljulaidi optimismi ei kinnita.

“Poola ei luba jätkuvalt Saksa piiril asuvaid Balti riikide kodanikke oma autodega läbi riigi sõita ning on pakkunud neile bussi, rongi ja laevaga ärasõitmise võimalusi. Seetõttu otsib Eesti võimalusi, et oma kodanikud sealt laevaga ära tuua,” ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Poola saadik Riias Monika Michaliszyn kutsuti teisipäeval Läti välisministeeriumi, et leida lahendus murele Saksa-Poola piirile lõksu jäänud Läti kodanikega.

“Kahjuks ei ole vaatamata pingutustele esialgu õnnestunud leida tõhusat lahendust,” kirjutas Facebookis välisminister Edgars Rinkēvičs, kinnitades, et välisministeerium jätkab tööd selle küsimusega.

Läti, Eesti ja Leedu välisametkond püüavad leida lahendust, et tagada oma kodanikele transiitläbipääs läbi oma piiri sulgenud Poola. Rinkēvičsi sõnul on Saksa-Poola piiril nii bussides kui eraautodes lõksus hulk Baltimaade kodanikke, vahendab BNS.

Seega pole Balti riikide inimesed piirilt sugugi koju jõudnud ja Poolat tänada on vara. Kas tegu on presidendi kantselei kehva kommunikatsiooniga või riigipea valetab telefonikõne kohta, kuid fopaad tulevad temalt riburada.

Kommentaarid

7 commentsOn President Kaljulaid tänas Poola riigipead teene eest, mida pole olnud

 • Avatar
  rahva meelepaha on õigustatud

  Küll vehkleb , justnagu see tuluke aknal, ikka siiapoole ja sinnapoole. Välisministeerium võib vist uksed kinni panna, kui meil kindel suund Kadriorus teada on. Täname mittemillegi eest slaavlasi ette ja taha, kutsume külla omasid päästma, seda juba korduva kõnega Kremlisse. Aeg on ärgata ja teada, mis tegelikult toimub.Vilgutamise salasignaal Putinile jäi küll lahjaks, aga abiks ikka.Ütleks, et palgatõusu annan lastekodule, loobun rahva lõhestamisest, olen truu Eestile-oleks 8-s maailmaime sündinud.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Euroopa liit lõpebki saksa poola piiril ja edasi on slavistan ! Veiks kirjutab,et “rongiühendus maksab kätte”,kas arvad,et slaavlaste jõud rongide peale ei hakka ?

 • Avatar

  Buratino tembutas jälle.

 • Avatar

  Rongiühenduse puudumine maksab rämedalt kätte. Eestist välja pääsemise ainus võimalus on ikka veel ainult auto.

 • Avatar

  peale eilset Välisilma ei imestaks, kui Poola piirid jäävadki kinni… loodame, et leitakse ikka lahendus. president rabeleb ja rapsib, tahab kasulik olla, aga ei tea kuidas. kui oleks käitunud Põhiseaduses ettenähtud kohustuste järgi ei oleks probleemi tekkinud… aga see Venemaaga sahkerdamine teeb tõesti ärevaks… see on kindlalt Brüsselist tulnud korraldus-initsiatiiv.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused