President Kaljulaid üritab eestlasi globaalseks rahvuseks muuta ehk lihtsalt olematusesse saata

Eesti,
- Updated
©UU
President Kaljulaid on üks neist, kes õhutavad moraalset paanikat.

President Kaljulaid pildus taas sõnu, mis olemuselt võiksid õiged olla, kuid tegelikkuses mõjuvad eestlaste kui väikerahvuse allesjäämisele halvasti.

President ütles reedel Soomes ESTO avamisel, et eestlased peavad mõtlema ja käituma kui üleilmne rahvas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Täna on Eesti riik, mis on oma kodanikele alati ja igal pool kättesaadav. E-riik on kõige parem vahend globaalse rahvusluse edendamiseks ja alalhoidmiseks. Seega peame vaba rahvana mõtlema ja käituma kui üleilmne rahvas,“ lausus president Kersti Kaljulaid.

Riigipea sõnul tuleb tegutseda nii, et eestlus ületaks riigipiire ja maailmameresid ning et eestlased tunneksid end ühise rahvana kõikjal laias ilmas.

Taas on tegu väga vale sõnumiga. Eestlased on liiga väike rahvas, et edeneda diasporaas – meid on juba liiga palju maailma laiali läinud. Aeg on eestlasi koju tuua, mitte rääkida üleilmastumisest ja globaalsest rahvusest. Eestlasi koju kutsuda aga president unustas.

Tänases kiires maailmas saavad eestlased küll internetis suhelda, kuid jäävad ikkagi kodumaa jaoks kaugeks. Jutuajamine sõprade ja lähedastega ei aita lahendada Eesti ees seisvad probleeme, mida saavad lahendada vaid eestlased koos. Facebooki välis-eesti gruppides on selgelt märgatav kaugenemine kodus toimuvast ja veendumus, et siia tullakse kunagi kauges tulevikus vanaduspõlve veetma.

Kodumaal aga võtavad võimust vene ja inglise keel, siia saabuvad ukrainlased, neegrid ja araablased – kui eestlased kord koju tulema hakkavad, leiavad nad siit eest samasuguse multikultuurse keskkonna, mis on Berliinis, Londonis ja Pariisis.

President teeb oma globalismimeelsuses ikka ja jälle eestlastele ja nende rahvusriigile karuteeneid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused