President paotas viimaks suu, Reformierakonna ettepanekud on nii piinlikud, et isegi omadel hakkab paha

Eesti,
President Kersti Kaljulaid

Reformierakonna liikmete Eesti julgeolekut ja suveräänsust õõnestavate rahvahääletuste parandusettepanekute asjus pikalt vaikinud president Kersti Kaljulaid ütles lõpuks kommunikatsioonijuhi vahendusel moka otsast välja oma arvamuse.

Tema hinnangul on sobimatud nii viimastel päevadel tähelepanu saanud opositsiooni muudatusettepanekud abielureferendumile kui ka koalitsiooni käitumine oma tahte pealesurumiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaljulaidile on mitu koalitsioonipoliitikut avaldanud survet üheselt hukka mõista mõned Reformierakonna muudatusettepanekud, näiteks küsida rahvahääletusel seda, kas Eestis oleks parem elu, kui me kuuluksime Vene Föderatsiooni koosseisu, ning kas Saaremaa tuleks loovutada Lätile.

„Nii need viidatud ja veel mitmed teisedki opositsiooni tehtud ettepanekud on loomulikult sobimatud ja kahjustavad ka meie riigi mainet, sest loota, et kogu maailm süveneb meie parlamendi poliitilistesse „mängudesse“, on liigoptimistlik,“ teatas Kaljulaid Postimehe vahendusel.

Kuid samas ei jätnud ta võimalust kasutamata, et noomida ka koalitsiooni.

Seekord on Reformierakond astunud nii kõva kolinaga ämbrisse, et keegi ei suuda seda maha vaikida.

Ka isegi Reformierakonda kuuluv kunagine välisminister ja praegue Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet oli kriitiline, öeldes, et Eestile oluliste välis- ja julgeolekupoliitiliste teemade kaasamine absurdi- või muus võtmes tuleb kõrvale jätta.

„See pole õige ja seda lihtsalt ei mõisteta,“ teatas ta, lisades, et Eesti on ja jääb vabaks ja iseseisvaks demokraatlikuks riigiks ning selle üle pole arutlusruumi üheski olukorras.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused