Pressinõukogu: “peade mahalõikaja EKRE” on igati OK, aga viga koostöö välistamise kohta on katastroof

Eesti,
©Ingmar Muusikus/Ekspress Meedia
Tundub, et Eesti Päevalehega on probleeme paljudel. Pilt on illustratiivne.

Eesti ajakirjanduseetika taset näitab üks BNS-i värske uudis, mille Uued Uudised vahendavad.

Pressinõukogu arutas Aleksandr Tšaplõgini kaebust Eesti Päevalehes 11. detsembril ilmunud artikli „Vene meedia päevik. Miks Keskerakond varjab venelaste eest, et ollakse valmis koalitsiooniks „peade mahalõikaja“ EKRE-ga?“ peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kas arvate, et küsimus on “peade majalõikajas EKRE-s” ehk ebaeetilises sõna kasutuses? Ärge olge naeruväärsed, Pressinõukogule pole see mingi probleem!

Artikkel arutleb teemal, kas Keskerakond ja EKRE võivad teha pärast Riigikogu valimisi koalitsiooni või mitte ning miks seda püütakse venekeelsete valijate eest varjata. Artiklis viidatakse ka Aleksandr Tšaplõgini poolt samal teemal kirjutatule, kirjutab BNS.

Aleksandr Tšaplõgin kaebas Pressinõukogule, et ta kommenteeris Stolitsa juhtkirjas konkreetset uudist usaldusväärsest allikast ehk ERR-ist. Kaebaja leiab, et tema kohta on avaldatud valet ja artiklis on autor esitanud oma oletusi faktina. Kaebaja leiab, et artikkel annab eksitava hinnangu tema juhtkirja lõigule, jätkab uudis.

Eesti Päevaleht vastas Pressinõukogule, et Eesti Päevalehes kaebaja kohta avaldatud väide on õige. Leht leiab, et Stolitsas esitatud väide, et Jüri Ratas välistas tulevases valitsuse koostöö EKRE-ga, on vale. Leht leiab, et vale väite esitamine võib olla katse valijat eksitada.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Päevaleht rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti, mis näeb ette, et pealkirjad ja juhtlaused ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul on artikli pealkiri eksitav, sest algallikas on tegelikkuses öelnud, et EKRE-ga koostöö välistatakse, vahendab BNS.

Uudise järgi arutleti vaid, kust võttis autor kommentaariks info, kes esitas oletusi faktina, kes andis eksitava hinnangu ja kes eksitas valijat. Eriti kõledalt humoorikas on Pressinõukogu lõpphinnang: pealkiri on eksitav, aga vaid koostöö välistamise suhtes – “peade mahalõikaja EKRE” on igati OK.

Selline pressinõukogu on siis Eesti ajakirjandusel – sopaga võib üle valada, karistatakse selle eest, et solgivoolu kalle oli vale.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused