Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Priit Pullerits leiab, et importüritused ei ole sidustavad, vaid hoopis lõhestavad

-
10.06.2020
“Ma olen kurjategija”? Just nii võib näida, kui võõraid probleeme imporditakse.
© ZP/Scanpix

Priit Pullerits nendib oma Postimehe arvamusloos, et Läänest imporditud protestidest pole Eesti ühiskonnal midagi võita.

“Need, kes arvavad, et läänest imporditud protestiüritusega edendavad nad Eesti ühiskonna sidusust ja sõbralikkust, saavutavad hoopis vastupidise: järjekordse lõhestamise,” hoiatab Pullerits.

Ta toob näitena kaks vastandlikku petitsiooni, millest üks nõuab Alari Kivisaare eetrist vallandamist seoses raadios Sky Plus tehtud sõnavõtuga George Floydi teemal, teine aga avaldab talle ametis jätkamiseks toetust.

“Praegu on soodne aeg igasugustele ässitajatele ja pealekaebajatele, provokaatoritele ja kättemaksjatele. Ehk vihastele valgetele, nagu viitab Eestiga seoses Turay,” märgib Priit Pullerits.

Tegelikult on tülis ju ka kaks rassismivastaste aktivistide leeri: vaevalt, et Turay rassismi heaks kiidab, aga ometigi on tema ja BLM ürituse korraldaja Gaspar Shabadi vahel BLM-i teemal ütlemist. Kui isegi seal ei olda ühel meelel, siis kuidas veel kogu ühiskonnas, kus selles küsimuses ollakse seinast seina?

Polegi ilmselt väga vale järeldus, et Lääne protestide maaletoojad tahavadki ühiskonna lõhenemist ning tuld ja särtsu tänavatel.